0910 - 0703090

تهران، زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی،نبش خیابان فرخ،ساختمان فرخ،طبقه ۳،واحد ۳۰۵

drleilamaleki

جراح بینی خانم در شمال تهران

فهرست محتوا

همیشه برای انجام هر کاری به دنبال انتخاب بهترین روش یا فرد هستیم که از آن الگوگرفته و یا کمک دریافت نماییم. انتخاب جراح بینی هم از این امر مستثنی نیست. زیرا جراحی بینی از مهم ترین جراحی های زیبایی است که علاوه بر زیبایی، سلامت را تحت تاثیر قرار می دهد. پس مهم است که بهترین جراح بینی را انتخاب نماییم تا نتیجه ی جراحی نیز مورد قبول باشد.

رینوپلاستی چیست؟

جراحی بینی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی است که با نام رینوپلاستی نیز شناخته می شود. در حقیقت هدف از انجام این روش زیبایی رفع عیوب بینی همچون، قوز بینی، کجی، پولیپ، نامتقارنی است. همچنین به منظور رفع مشکلات تنفسی، مادرزادی و شکستگی های بینی انجام می شود.

 

انواع جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی به دو روش باز و بسته انجام می شود. اما تفاوت جراحی بینی باز و بسته در چیست و کدام یک از این روش های جراحی مناسب است.

جراحی بینی به روش باز

در طول انجام جراحی بینی به روش باز برش های بینی بر روی پایه ای بینی قسمت کلوملا انجام می شود، سپس پوست بینی برداشته شده و جراح اقدام به انجام جراحی می نماید.

در این روش جراحی، وسعت دید جراح بالاست و کاملا به تمامی قسمت های بینی می تواند به صورت مستقیم دید داشته باشد و تغییرات را اعمال نماید. در صورت آنکه فردی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد در این روش جراحی به راحتی قابل انجام است.

 

جراحی بینی به روش بسته

روند انجام جراحی بینی به روش بسته کاملا با روش باز متفاوت است. در طول این روش جراحی، پزشک با محدودیت های بسیاری مواجه می شود و لذا این روش مناسب افرادی است که نیاز کمی به تغییرات دارند، زیرا پوست بینی کاملا بلند نمی شود و دید جراح بسیار کم است.

برش های جراحی در روش بسته در داخل بینی انجام می شود و لذا هیچ گونه اسکاری حتی برای مدت کوتاه همچون روش باز وجود نخواهد داشت.

 

انواع مدل های بینی و جراحی آن ها

بینی دارای انواع مختلفی می باشد. که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مخصوص به خود است که به دو صورت بینی های گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود.

 

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و چرب با غضروف های ضعیف و نازک می باشند. نوک آن ها معمولا پهن و گوشتی است و جراحی بینی گوشتی بایستی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود.

 

بینی استخوانی

بینی های استخوانی پوستی نازک با غضروف های قوی دارند که به طور معمول این دسته از مدل های بینی دارای قوز می باشند و مدت زمان رفع تورم بینی فرد پس از جراحی بینی استخوانی به نسبت بینی های گوشتی کمتر است.

پس از آشنایی با روش های جراحی بینی و انواع مدل های بینی اینک بهتر است به شناخت بهترین جراح بینی بپردازیم. برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

بهترین جراح بینی خانم در تهران چه کسی است؟

انتخاب بهترین جراح بینی با وجود کثرت زیاد جراحان پلاستیک بینی و متخصصین گوش و حلق و بینی بسیار سخت شده است. به همین منظور برای شناخت هرچه بهتر بایستی به بررسی ویژگی های آنان بپردازیم.

 

جراح بینی خانم

بسیاری از افراد به دلایلی می خواهند تا توسط جراح بینی خانم، جراحی شوند. زیرا بر این عقیده اند که خانم ها با ظرافت بهتری می توانند این جراحی را انجام دهند و برخی دیگر بر این باورند که به جراح خانم خیلی راحت تر می توانند اعتماد کرده و جراحی را نزد ایشان انجام دهند. زیرا برخی از خانم ها از مراجعه به جراح آقا و جراحی نزد ایشان احساس خجالت می کنند.

 

شاخصه های انتخاب جراح بینی

مهارت و تجربه ی جراح بینی بسیار مهم است و باید مد نظر قرار گیرد. می توانید برای این که از میزان تبحر جراح بینی مطلع شوید به مطب مراجعه کرده و با بیماران دیگر صحبت  نمایید یا نمونه کارهای جراحی بینی را مشاهده کنید.

همچنین برای این که از میزان تجربه ی جراح بینی مطلع شوید می توانید با توجه به نوع جراحی بینی که نیاز دارید (جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی عروسکی و …) تعداد جراحی هایی که انجام داده اند را بپرسید تا با اطمینان خاطر جراحی را نزد جراح بینی خانم انجام دهید.

همچنین می توانید از طریق تحقیق در سایت های مختلف و اینترنت از میزان مهارت جراح با خبر شد.

از دیگر شاخصه های انتخاب جراح بینی، نزدیک بودن به محل سکونت است، زیرا قبل و بعد از جراحی به دلیل آن که نیاز به مراجعه های متعدد به مطب است باید این رفت و آمد به سهولت انجام شود تا فرد را خسته نکند.

همچنین باید این نکته را مد نظر داشت که جراح بینی خوب بعد از اتمام جراحی مراقبت های بعد از جراحی بینی را به فرد بیان می کند. مراقبت ها برای هر فرد با توجه به جراحی بینی ممکن است متفاوت باشد ولی این نکته را باید مد نظر داشت که انجام این مراقبت ها بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

 

میزان تخصص و تحصیلات جراح تا چه میزان اهمیت دارد؟

به طور قطع به روز بودن جراح بینی و آشنایی با متد روز پزشکی بسیار حائز اهمیت است زیرا در نتیجه جراحی نقش بسزایی خواهد داشت. یک جراح بینی خبره حتما می بایست از علم کافی در زمینه جراحی پلاستیک صورت بهره مند باشد.

 

چگونه می توانیم میزان مهارت جراح بینی را تشخیص دهیم؟

ارزیابی قبل از انجام جراحی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت بررسی های لازم می توانید از شبکه های اجتماعی، سایت های معتبر پزشکی و بیماران آن پزشک کمک بگیرید. با مشاهده میزان موفقیت های جراحی بینی در بین مراجعین آن پزشک و سابقه پزشکی آن جراح می توانید به راحتی میزان تبحر و مهارت جراح بینی را سنجیده و سپس انتخاب نمایید.

جراح بینی چه نقشی را قبل و بعد از جراحی بینی ایفا می کند؟

نوع ارزیابی و  بررسی های انجام شده توسط جراح بینی و مقایسه ای یکسان سازی با  نظر بیمار می تواند بسیار در نتیجه ی جراحی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل است که باید در انتخاب جراح بینی بسیار دقیق عمل کرد.

در حین جراحی بینی جراح تغییرات عمده ای را بر بینی وارد می کند که در برخی از افراد با اصلاح روند تنفس، اصلاح انحراف پل بینی و سایر موارد همراه است.

در اخر با دقت در انجام جراحی می تواند تناسب این عضو مهم و حیاتی در چهره را حفظ نماید.

سرکار خانم دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی)
.دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند
.جراحی پلاستیک بینی و صورت
.جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

مطالب مرتبط

جراحی بینی

بهترین جراح بینی

بسیاری از افراد از شکل بینی خود ناراضی هستند و تصمیم می گیرند برای تغییر ظاهر یا عملکرد بینی خود ، تحت جراحی بینی قرار بگیرند. برخی

جراحی بینی

شرایط سفر رفتن بعد از جراحی بینی

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی یکی از محبوب ترین و رایج ترین عمل های جراحی زیبایی است. بسیاری از افرادی که می خواهند این عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *