مزوتراپی مو
آنچه می خوانید...

مزوتراپی مو

 مقدمه

 بهترین روش تقویت مو چیست؟

مزوتراپی مو چه نوع روشی است؟

مزایای روش مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو آیا با عارضه هایی آسیب زا همراه است؟

مزوتراپی مویکی از شایع ترین و بهترین روش هایی که با هدف تقویت موها بکار گرفته می شود این است که افراد مزوتراپی انجام دهند.

در ادامه همین مقاله دکتر لیلا ملکی جراح بینی و صورت در خصوص بسیاری از موضوعات و نکاتی که نیاز است تا در  حوزه مزوتراپی مو  بدانید را در اختیارتان خواهند گذاشت.

بخش های آتی به نوعی تدوین شده اند که پاسخ تمامی پرسش هاس فوق در ضمن مطالب داده شود.

 

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی مو از جمله روش هایی است که در طی انجام اقدامات خاصی، بسیاری از ویتامین ها و موادمغذی ای که برای ریشه موی سر لازم است به آن تزریق می شود.

روند انجام مزوتراپی چنین است که با بکار گیری سرنگ هایی موادی به شکل مایع که حاوی ویتامین ها و مواد دیگر است از طریق ریشه مو وارد پوست سر می شود. همین امر موجب می شود که بسیاری از مشکلاتی که برای موها یا ریشه آنها ایجاد شده اند رفع شوند. (در ادامه به مزایای آن خواهیم پرداخت.)

 

مزایای مزوتراپی مو

مزایای استفاده از روش مزوتراپی برای تقویت مو بسیار زیاد است. زیرا که می توان گفت نسبت به سایر روش های تقویت مو اثری بلند مدت دارد و در مدت زمان کوتاهی می توان نتایج مثبتی از این روش مشاهده کرد.

 • موهای ریز و کرکی بسیار ضخیم می شوند.
 • موهای کم پشت بسیار پرپشت می شوند.
 • ریزش مو تا حد زیادی متوقف می شود.

*ریزش مو دلایل مختلفی می تواند داشته باشد ولی نکته ای در زمینه درمان مزوتراپی وجود دارد این است که افرادی که تحت مزوتراپی قرار می گیرند باید ابتدائا علل اصلی ریزش موهای خود را بدانند سپس با برطرف کردن علت ریزش مو می توانند نتایج بهتری را از مزوتراپی دریافت کنند. زیرا که بهترین و موفق ترین روشی است که به نوعی مکمل برای تقویت مو  است.

اقدامات ضروری پیش از انجام مزوتراپی مو

برای اینکه روند انجام مزوتراپی با موفقیت انجام شود و نتیجه بخشی زیادی داشته باشد باید نکاتی را رعایت کرد که به روند درمان کمک کند:

 • قبل از اینکه برای انجام مزوتراپی مو به مطب بیایید باید موهای خود را به طور کامل تمیز شستشو داده باشید.
 • بعد از انجام مزوتراپی به مدت یک شبانه روز تقریبا بیست چهار ساعت نباید به حمام بروید یا اینکه موهای خود را بشویید
 • از دیگر مراقبت ها می توان به این اشاره کرد که در دوره درمانی مزوتراپی به هیچ عنوان نباید از رنگ های مو مختلف استفاده کنید.
 • استفاده از سایر تقویت کننده های موی سر و یا سایر مواد شیمیایی برای نگه داری یا حالت دهی به موها در دوره ای که روند درمانی را طی می کنید ممنوع است.
 • یکی از اقداماتی که باید برای بهبود و افزایش نتیجه دهی مزوتراپی انجام دهید این است که پس از آنکه تزریق های مزوتراپی را انجام دادید تا دو روز محلی که تزریق انجام شده است را با انگشتان خود به آرامی لمس کنید و ماساژ دهید. این کار به افزایش جریان خون در این بخش ها کمک می کند در نتیجه سریع تر نتیجه مطلوب کسب می شود.

 

بهترین کاندیدا برای انجام مزوتراپی مو

 • به طور کلی تمامی افرادی که موهای نازک و کرکی دارند می توانند برای ضخیم تر شدن موهایشان از این روش کمک بگیرند.
 • افرادی که ریزش شدید مو دارند نیز می توانند از این روش درمانی کمک بگیرند زیرا که تا حد زیادی در کاهش ریزش موی سر اثر گذار خواهد بود.
 • افرادی که در بخشی از موهایشان با کم پشتی و نازکی شدید مو مواجه اند نیز می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند.
 • دسته آخر کسانی هستند که موهای خود را در برابر اتفاقاتی که باعث می شود ریزش داشته باشند یا دچار کم پشتی شود می خواهند تقویت کنند.

عارضه های بعد از انجام مزوتراپی

یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم دارند مزوتراپی انجام دهند این است که آیا مزوتراپی خطرناک است؟. برای پاسخ گویی به این سوال باید بگوییم که خیر. این روش بالاترین ایمنی را دارد. تا کنون این روش برای تعداد زیادی از افراد انجام شده است و درصد رضایتمندی از این روش بسیار زیاد گزارش شده است. در واقع آمار ها نشان می دهد که این روش توانسته موفق عمل کند و افراد را به نتیجه دلخواه خود رسانده است.

مزوتراپی موالبته نکته ای که ذکر آن ابدا زائد نیست این است که افراد باید توجه داشته باشند که برای انجام روند درمان باید از پزشکانی کمک بگیرند که تخصص لازم در زمینه مزوتراپی را دارند. در غیر اینصورت ممکن است که مشکلات زیادی را برای افراد پدید بیاورد.

خوش بختانه کم نیستند تعداد پزشکان با تجربه و آگاه که در مزوتراپی توانمندی بسیار خود را به اثبات رسانیده اند.

خانم دکترلیلا ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت به افرادی که خواهان موهای زیبا و پر پشت هستند، مزوتراپی مو را پیشنهاد می کند.  مزوتراپی مو از جمله روش هایی است که در طی انجام اقدامات خاصی، بسیاری از ویتامین ها و موادمغذی ای که برای ریشه موی سر لازم است به آن تزریق می شود. برای درافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

نکته ای مهم و اساسی در زمینه مزوتراپی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این است که محلول هایی که در روند مزوتراپی بکار گرفته می شود بر طبق اصولی مشخص و معیارهایی معین برای افراد مختلف  تعیین می شوند. در واقع بسته به اینکه افراد چقدر ریزش مو دارند یا اینکه چقدر نیازمند به تقویت هستند محلول های مخصوصی را مورد استفاده قرار می دهند.

نتیجه گیری

در این نوشتار برآن بودیم که در خصوص بهترین روش برای تقویت مو یعنی مزوتراپی مو مطالبی را نگارش کنیم. در تمامی بخش های این مقاله مطالب به زبان ساده و قابل فهم بیان شد تا کسانی که می خواهند برای مزوتراپی اقدام کنند به راحتی و با دید روشن تری تصمیم گیری داشته باشند.

 

 

 

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دوازده =