مزایای مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو

داشتن موهای بلند و زیبا و حالت دار حس ظاهری زیبا را به ما می دهد و موی سالم و بلند یکی از فاکتورهای مهم در زیباتر شدن چهره است. انسان به طور طبیعی روزانه 150 تار مو از دست می دهد اما اگر این تعداد بیشتر شود برای اکثر افراد به خصوص خانم ها نگران کننده خواهد بود.

مزایای مزوتراپی مو

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از ریزش موی خود نگران هستید و دوست دارید که در مدت کوتاه این ریزش را متوقف کنید، باید شما را با روش نوین مزوتراپی مو آشنا کنیم. مزوتراپی یکی از راه های موثر برای جلوگیری از ریزش مو و احیای موها است که در مدت کوتاه نتیجه آن مشخص می شود. دکتر لیلا ملکی در ادامه مزایای مزوتراپی مو را بیان خواهند کرد.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی (Mesotherapy) که از دو کلمه یونانی Meso (به معنای میان و وسط ) و Therapy (به معنای درمان پزشکی) تشکیل شده است، در واقع یک عمل زیبایی بدون جراخی است که در آن پزشک دارو را از طریق تزریق وارد پوست می کند. در مزوتراپی مو، تزریق داروی درمانی به لایه مزودرم انجام می شود. در این روش مواد معدنی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مورد نیاز سلول های مو به کمک سوزن مخصوص مزوتراپی وارد وارد فولیکول مو می شود. فولیکول مو در لایه میانی پوست سر قرار گرفته است و مواد مغذی از طریق تزریق به این ناحیه می رسند. این روش بدون جراحی انجام می شود و بدون درد می باشد.

مزایای مزوتراپی مو

 • مواد مغذی به صورت مستقیم به فولیکول مو تزریق می شوند و ریزش مو به طور کامل کاهش می یابد یا متوقف می شوند.
 • سلول های مو در این روش به صورت مستقیم تغذیه می شود و ریزش مو در مدت زمان کوتاهی کاهش می یابد.
 • به دلیل این که مواد مغذی به سلول ها می رسد، مو قوی تر و سالم تر می شود.
 • مزوتراپی مو باعث افزایش حجم مو و ضخیم شدن تارهای مو می شود.
 • درمان ریزش مو در مدت کوتاهی نتیجه می دهد.
 • مزوتراپی باعث درخشنگی موها می شود.
 • هزینه این روش نسبت به سایر درمان ها کمتر است.
 • جوابدهی و نتیجه بخشی آن بالاست.
 • مدت جلسات مزوتراپی کوتاه است.
 • تزریق بدون درد می باشد.

چه افرادی می توانند مزوتراپی مو را انجام دهند؟

مزوتراپی مو هم برای زنان و هم برای مردانی مناسب است که با مشکل ریزش مو مواجه هستند. به دلیل فواید این روش و بی خطر بودن آن برای تمامی گروه های سنی مناسب است.

مزایای مزوتراپی موترکیبات مورد استفاده در مزوتراپی مو

مواد و ویتامین هایی که از طریق مزوتراپی مو وارد فولیکول مو می شوند عبارتند از:

 • ویتامین ها، محرک های رشد مو و مواد معدنی از جمله بیوتین، ویتامین C، بیوکانین A(مادّه ارگانیک و طبیعی)، مولتی ویتامین ها، منیزیم، دکا پپتید، اولیگو پپتید، استیل دکاپپتید، کوپر (مس) تری پپتید

مدت زمان و تعداد جلسات مزوتراپی مو

درمان به روش مزوتراپی در هر فرد با توجه به میزان ریزش هر فرد متفاوت است. برخی افراد نتیجه این تزریق را در چند هفته اول به خوبی تجربه می کنند و برخی ممکن است 6 ماه بعد نتیجه را تجربه کنند.

تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی با تجزیه و تحلیل ساختاز موی فرد، سن مراجعه کننده و میزان ریزش مشخص می شود.

مدت زمان یک جلسه درمانی مزوتراپی 10 تا 30 دقیقه طول می کشد و برای درمان کامل حداقل 10 جلسه درمانی نیاز است.

 میزان ماندگاری روش مزوتراپی مو

مزوتراپی مو، نتایج طولانی مدتی نسبت به دیگر روش های درمانی غیرتهاجمی دارد. اثر مزوتراپی مو بسته به علل ریزش مو، شکل و شدت ریزش مو، می تواند متفاوت باشد. این اثر معمولا بین سه تا چهار سال متفاوت است و می تواند بعد از گذشت این مدت تکرار شود.

نتیجه مزوتراپی مو با توجه به علت های ریزش مو، میزان ریزش مو و نوع ریزش در هر فرد مختلف می باشد. اثر این روش بین 3 تا 4 سال طول می کشد و تزریق دوباره باید تکرار شود.

 آیا مزوتراپی مو با درد همراه است؟

 سوزن هایی که در مزوتراپی مو استفاده می شوذ بسیار نازک و مخصوص انجام این کار است و به همین دلیل مزوتراپی مو روشی بدون درد و ناراحتی است. پزشک جراح زیبایی با ظرافت و دقت و همچنین تکنیک های مدرن این کار را انجام می دهد و به همین دلیل نگران وجود درد در این روش نباشید.

خانم دکترلیلا ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت به افرادی که خواهان  پر پشتی و زیبایی در موهای خود هستند، مزوتراپی مو را توصیه کند.  برای درافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

 آیا درمان ریزش مو به روش مزوتراپی موفقیت آمیز است؟

از آن جایی که داروهایی که در این روش استفاده می شود به صورت مستقیم به فولیکول مو تزریق می شود و داروها بدون هوارض جانبی هستند، می توان میزان موفقیت مزوتراپی مو را بالا در نظر گرفت. این روش به در رفع ریزش مو و پرپشت شدن موها کاملاً موثر است.

در پایان باید گفت که مزوتراپی مو روشی نوین و کاملاً موثر در درمان ریزش و افزایش رشد و پرپشتی موها است. با انتخاب یک پزشک زیبایی خوب می توانید از مزایای این روش بهره مند شوید و موهایی زیبا را تجربه کنید.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *