مزایای مزوتراپی مو

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سرو گردن

آدرس مطب : تهران، زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی،نبش خیابان فرخ،ساختمان فرخ،طبقه ۳،واحد ۳۰۵

روز های حضور : فقط یکشنبه و پنجشنبه

مراجعه فقط با هماهنگی قبلی پذیرفته است

تلفن منشی مطب : 3090 070 0910

داشتن موهای بلند و زیبا و حالت دار حس ظاهری زیبا را به ما می‌دهد و موی سالم و بلند یکی از فاکتورهای مهم در زیباتر شدن چهره است. انسان به طور طبیعی روزانه 150 تار مو از دست می‌دهد اما اگر این تعداد بیشتر شود برای اکثر افراد به خصوص خانم‌ها نگران کننده خواهد بود. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از ریزش موی خود نگران هستید و دوست دارید که در مدت کوتاه این ریزش را متوقف کنید، باید شما را با روش نوین مزوتراپی مو آشنا کنیم. مزوتراپی یکی از راه‌های موثر برای جلوگیری از ریزش مو و احیای موها است که در مدت کوتاه نتیجه آن مشخص می‌شود. دکتر لیلا ملکی در ادامه مزایای مزوتراپی مو را بیان خواهند کرد.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی (Mesotherapy) که از دو کلمه یونانی Meso (به معنای میان و وسط ) و Therapy (به معنای درمان پزشکی) تشکیل شده است، در واقع یک عمل زیبایی بدون جراخی است که در آن پزشک دارو را از طریق تزریق وارد پوست می کند. در مزوتراپی مو، تزریق داروی درمانی به لایه مزودرم انجام می شود. در این روش مواد معدنی، ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد مورد نیاز سلول‌های مو به کمک سوزن مخصوص مزوتراپی وارد وارد فولیکول مو می شود. فولیکول مو در لایه میانی پوست سر قرار گرفته است و مواد مغذی از طریق تزریق به این ناحیه می‌رسند. این روش بدون جراحی انجام می‌شود و بدون درد می‌باشد.

مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی مو
 • مواد مغذی به صورت مستقیم به فولیکول مو تزریق می‌شوند و ریزش مو به طور کامل کاهش می‌یابد یا متوقف می‌شوند.
 • سلول‌های مو در این روش به صورت مستقیم تغذیه می‌شود و ریزش مو در مدت زمان کوتاهی کاهش می‌یابد.
 • به دلیل این که مواد مغذی به سلول‌ها می‌رسد، مو قوی‌تر و سالم‌تر می‌شود.
 • مزوتراپی مو باعث افزایش حجم مو و ضخیم شدن تارهای مو می‌شود.
 • درمان ریزش مو در مدت کوتاهی نتیجه می‌دهد.
 • مزوتراپی باعث درخشنگی موها می‌شود.
 • هزینه این روش نسبت به سایر درمان‌ها کمتر است.
 • جواب‌دهی و نتیجه بخشی آن بالاست.
 • مدت جلسات مزوتراپی کوتاه است.
 • تزریق بدون درد می‌باشد.

ترکیبات مورد استفاده در مزوتراپی مو

مواد و ویتامین‌هایی که از طریق مزوتراپی مو وارد فولیکول مو می‌شوند عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید  مزوتراپی مو
 • ویتامین‌ها، محرک‌های رشد مو و مواد معدنی از جمله بیوتین، ویتامین C، بیوکانین A(مادّه ارگانیک و طبیعی)، مولتی ویتامین‌ها، منیزیم، دکا پپتید، اولیگو پپتید، استیل دکاپپتید، کوپر (مس) تری پپتید

مدت زمان و تعداد جلسات مزوتراپی مو

درمان به روش مزوتراپی مو در هر فرد با توجه به میزان ریزش هر فرد متفاوت است. برخی افراد نتیجه این تزریق را در چند هفته اول به خوبی تجربه می‌کنند و برخی ممکن است 6 ماه بعد نتیجه را تجربه کنند. تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی با تجزیه و تحلیل ساختاز موی فرد، سن مراجعه کننده و میزان ریزش مشخص می‌شود. مدت زمان یک جلسه درمانی مزوتراپی 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و برای درمان کامل حداقل 10 جلسه درمانی نیاز است.

 آیا درمان ریزش مو به روش مزوتراپی موفقیت آمیز است؟

از آن جایی که داروهایی که در این روش استفاده می‌شود به صورت مستقیم به فولیکول مو تزریق می‌شود و داروها بدون عوارض جانبی هستند، می‌توان میزان موفقیت مزوتراپی مو را بالا در نظر گرفت. این روش به در رفع ریزش مو و پرپشت شدن موها کاملاً موثر است.

آیا مزوتراپی مو با درد همراه است؟

 سوزن‌هایی که در مزوتراپی مو استفاده می‌شود بسیار نازک و مخصوص انجام این کار است و به همین دلیل مزوتراپی مو روشی بدون درد و ناراحتی است. پزشک جراح زیبایی با ظرافت و دقت و هم‌چنین تکنیک‌های مدرن این کار را انجام می‌دهد و به همین دلیل نگران وجود درد در این روش نباشید.

 میزان ماندگاری روش مزوتراپی مو چقدر است؟

مزوتراپی مو، نتایج طولانی مدتی نسبت به دیگر روش‌های درمانی غیرتهاجمی دارد. اثر مزوتراپی مو بسته به علل ریزش مو، شکل و شدت ریزش مو، می‌تواند متفاوت باشد. این اثر معمولا بین سه تا چهار سال متفاوت است و می‌تواند بعد از گذشت این مدت تکرار شود. نتیجه مزوتراپی مو با توجه به علت‌های ریزش مو، میزان ریزش مو و نوع ریزش در هر فرد مختلف است. اثر این روش بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد و تزریق دوباره باید تکرار شود.

خانم دکترلیلا ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت به افرادی که خواهان  پر پشتی و زیبایی در موهای خود هستند، مزوتراپی مو را توصیه کند.  برای درافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

در پایان

باید گفت که مزوتراپی مو روشی نوین و کاملاً موثر در درمان ریزش و افزایش رشد و پرپشتی موها است. با انتخاب یک پزشک زیبایی خوب می‌توانید از مزایای این روش بهره‌مند شوید و موهایی زیبا را تجربه کنید.​

در صورتی که رزرو عمل بینی خودتون رو فیکس کنید تا آخر فروردین یک دوز بوتاکس رایگان برای خودتون یا همراهتون از طرف تیم دکتر ملکی به شما هدیه داده میشود . برای مشاوره همین الان از طریق پر کردن فرم زیر اقدام کنید ...