ساکشن غبغب
آنچه می خوانید...

بسیاری از افراد از گذشت تا کنون به دنبال زیبایی صورت خود بوده اند. به همین دلیل به دنبال روشی هستند که تا بتوانند زیبایی را به صورت خود هدیه دهند. یکی از روش هایی که به خانم ها و آقایان پیشنهاد می شود تا به منظور جوانسازی صورت خود انجام دهند، ساکشن غبغب است.

در ادامه این مقاله به توضیح روش ساکشن غبغب، مزایا و روش های این تکنیک جوانسازی می پردازیم.

 

لاغری موضعی غبغب

زمانی که افراد به دنبال گردن های زیبا، جوان، خوش فرم و باریک هستند، ولی خود دارای ویژگی های خلاف موارد قبل هستند، می توانند ساکشن غبغب انجام دهند، تا جوانسازی را در این ناحیه انجام دهند. این جراحی را می توان درهر سنی انجام داد. زیرا باعث جوانسازی صورت و جذاب تر شدن می شود.

 

دلایل ایجاد غبغب روی گردن

بسیاری از افراد حتی علت بروز غبغب را نمی دانند. حتی درباره روش های از بین بردن آن و یا بر طرف کردن اطلاعی ندارد. امروزه جراحان زیبایی به این افراد با روش های مختلفی زیبایی را هدیه می دهند.

اولین علتی که باعث بروز غبغب می شود، چاقی و تجمع چربی بر روی این ناحیه است. ممکن است افراد چاقی زیادی را تجربه نکرده باشند ولی در این ناحیه تجمع چربی را تجربه کرده باشند.

در برخی از افراد افزایش سن و از بین رفتن حالت ارتجاعی پوست از دلایل بروز غبغب است. در این شرایط چربی به راحتی در این ناحیه جمع شده و پوست توان حفظ آن را در ناحیه مورد نظر نداشته و افتاده به نظر می رسد. به همین دلیل ظاهری نا مطلوب برای فرد ایجاد می کند.

در ادامه در خصوص روش های ساکشن غبغب بیشتر توضیح خواهیم داد و نکات مهمی که باید قبل از انجام این جراحی دانست را در اختیارتان می گذاریم.

 

ساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟

زمانی که فرد تصمیم به انجام این جراحی زیبایی بروی صورت خود می گیرد، مطمئنا در خصوص نحوه و روش ساکشن غبغب می پرسند. در واقع برای انجام ساکشن غبغب، جراح از تجهیزات پیشرفته ای برای انجام این جراحی استفاده می کند. در ابتدا یک برش بسیار ریزی در زیر چانه میزند، سپس با استفاده از دستگاه ساکشن چربی های اضافی شکسته شده و خارج می شود.این امر سبب می شود تا چانه و گردن فرم مطلوبی بگیرد.

 

آیا ساکشن غبغب درد دارد؟

برای انجام ساکشن غبغب، جراح صورت با توجه به حجم جراحی فرد را بیهوش و یا بی حس می کند. در افرادی که نیاز به جمع کردن پوست و لیفت گردن نیست و صرفا ساکشن چربی نیاز است تا انجام شود، درمطب و تحت بی حسی موضعی این جراحی انجام می شود. بعد از گذشت یک هفته از جراحی فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

روش های مختلفی برای انجام ساکشن غبغب وجود دارد که در ادامه به توضیح برخی از این روش ها می پردازیم.

 

لیفت غبغب به روش پلاسماجت

با استفاده از پلاسماجت، نقاط ریز و در کنار هم سوزانده می شود. در این روش نقط عمیق زیر پوست تحت تاثیر قرار می گیرند. در این روش پوست کمی حالت سوخته پیدا می کند ولی بعد از گذشت یک هفته، نتیجه جراحی قابل مشاهده است. زیرا غبغب و زیر چانه حالتی جمع تر به خود پیدا کرده است.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تکرار جلسات با فاصله یک ماه لازم است. هر یک از جراحان روش های خاص خود را دارند تا این جراحی را انجام دهند.

 

نکاتی مهم در خصوص ساکشن غبغب

بعد از آن که در خصوص روش های ساکشن غبغب اطلاعات کافی به دست آوردید، باید این نکته را بدانید که ساکشن غبغب به معنی کاهش چربی و وزن نیست. همانطور که در بالا گفته شد، افرادی که دارای حجم چربی بیش از حد در این ناحیه هستند باید جراحی انجام دهند ولی این جراحی ها به منظور کاهش وزن انجام نمی شود. بلکه به منظور زیبایی است. در صورتی که نیاز به کاهش وزن داشته باشید باید از روش هایی مانند ورزش مرتب و رژیم غذایی سالم پیروی نمایید.

مدت زمان جراحی ساکشن غبغب

این جراحی به طور معمول در کمتر از یک ساعت انجام می شود. یعنی بعد از این جراحی افراد به راحتی می توانند به منزل باز گردند.

 

آیا ساکشن کردن غبغب برگشت پذیر است؟

در صورت رعایت رژیم غذایی سالم و داشتن برنامه ورزشی مرتب از بازگشت چربی و تجمع آن جلوگیری خواهند کرد.

 

مزایای ساکشن غبغب

همه روش های جراحی دارای مزایا هستند، زیرا اگر خلاف این امر بود، سالانه هزاران نفر مشتاق انجام این جراحی ها نبودند و روش های جدیدی ابداع نمیشد.مزایای ساکشن غبغب

ساکشن غبغب همانند بسیاری از روش های جراحی دارای مزایای خاصی است که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

 • مدت زمان کوتاه برای از بردن بردن چربی های این ناحیه
 • دوره نقاهت کوتاه
 • رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کوتاه
 • بدون انجام جراحی های سنگین فرد به نتیجه می رسد. (در صورت داشتن چربی های کم و متوسط)
 •  افزایش اعتماد به نفس بعد از جراحی
 • جوانسازی صورت
 • بهبود ظاهر صورت و گردن
 • هزینه مطلوب
 • محدود سنی خاصی ندارد. با این حال بهتر است تا فرد بعد از سن بلوغ این جراحی را انجام دهد.
 • بدون نیاز به بیهوشی می توان این جراحی را انجام داد.
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

زمانی که فرد تصمیم به انجام این جراحی زیبایی بروی صورت خود می گیرد، مطمئنا در خصوص نحوه و روش ساکشن غبغب می پرسند.

مراقبت های بعد از ساکشن غبغب

 • به منظور حفظ وضعیت جدید غبغب و گردن، جراح زیبایی صورت گن مخصوصی را تجویز می کند تا استفاده شود.
 • همچنین بخیه جذبی و یا غیر جذبی به محل برش می زند که  در صورت نیاز به کشیدن آن، بعد از گذشت یک هفته به مطب مراجعه کرده و کشیده می شود.
 • به منظور بر طرف کردن جای زخم و برش، پماد های ترمیمی نیز تجویز می شود.
 • ممکن است در محل جراحی تورم و کبودی مشاهده شود که طبیعی است و به مرور از بین می رود.
 • در صورت ادامه دار بودن تورم و کبودی و ایجاد قرمزی و درد در این ناحیه به جراح مراجعه نمایید.

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =