جراحی بینی با قوز و انحراف بسیار زیاد
آنچه می خوانید...

در این مقاله به موضوع عمل زیبایی بینی و فواید این جراحی پرداخته، تا واقعیت‌ها را بهتر درک کنید و ترس را کنار بگذارید.

با پیشرفت جامعه و عصر مدرنیته، میل به زیبایی و جذابیت درانسان ها خصوصا بانوان افزایش یافته است. وقتی شما به چهره فردی نگاه می‌کنید، دومین اجزای صورت پس از چشم ها که در چشمتان تصویر سازی می شود، بینی شخص مقابل است، زیرا این عضو در مرکز صورت قرار دارد. امروزه این مسئله بین مردم فرهنگ سازی شده که اگر راهی برای برطرف‌ سازی عیوب وجود دارد، باید از آن استفاده کرد. طی تحقیقات انجام شده، مشخص شد پرطرفدارترین جراحی زیبایی، جراحی بینی می‌باشد.

6 ماه عمل بینیجراحی زیبایی بینی

در گذشته تعداد کمی از افراد دل را به دریا می‌زدند و از این روش فوق العاده استفاده می‌کردند. اما امروزه در هر جمعی که حاضر شوید، 80% حاضرین اعم از بانوان و آقایان عمل زیبایی بینی انجام داده اند.

روش‌های جراحی بینی

به طور کلی عمل زیبایی بینی به دو روش بسته و باز انجام می شود، که انتخاب هر کدام از روش های جراحی بسته به صلاح دید پزشک و وضعیت بیمار تعیین می گردد، اما تفاوت جراحی بینی با روش باز و بسته به چه صورت است؟

جراحی بینی به روش بسته

جراح بینی به روش بسته بدین صورت است که برای بینی های با ایرادات جزئی انجام می گردد. در طول این روش جراحی برش ها از داخل بینی انجام می گردد و به همین منظور اسکاری ناشی از برشی های جراحی بر روی پوست وجود نخواهد داشت.

جراحی بینی به روش باز

در حال حاضر از جراحی بینی به روش باز به نسبت بسته بیشتر استفاده می شود. زیرا در طول این جراحی، وسعت دید جراح بینی بسیار زیاد بوده و به راحتی می تواند تمامی ایرادات بینی را رفع نماید.

در جراحی بینی به روش باز از قسمت کلوملا یا پایه بینی برش های ایجاد شده و پوست بینی به طور کامل بلند می شود که پس از رفع ایرادات بینی پوست بینی به جای خود بازگردانده می شود و بخیه انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی با انحراف بسیار شدید و پوست ضخیم و گوشتی یکماه بعد از عمل2تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی دو موضوع مهم و چالشی است که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته است. بینی های گوشتی معمولا پوست ضخیم در نوک بینی و غضروف کمتری دارند. فرد دارای بینی گوشتی، بعد از جراحی مدت زمان بیشتری انتظار می‌کشد تا فرم واقعی بینی خود را مشاهده نماید. بینی های گوشتی معمولا به دلیل پهن بودن و بینی های استخوانی معمولا برای داشتن قوز به سراغ این جراحی می‌روند. بینی های استخوانی، غضروفی بوده و دارای پوستی ظریف هستند و برای پیدا کردن شکل قطعی بعد از جراحی، زمان کمتری نیاز دارند.

عمل ترمیم بینی

در عمل‌های ترمیمی، فقط “روش باز” امکان‌پذیر است.  به این معنا که شخص قبلا یک بار عمل زیبایی بینی انجام داده و حالا بنا به دلایلی از فرم بینی‌ خود راضی نیست، که در این صورت عمل ترمیم بینی بهتر است به روش باز انجام گردد. حتما بهترین جراح بینی را برگزینید، زیرا برای بار دوم است که بافت بینی تغییر می‌یابد، جراحی پیچیده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

افتادگی نوک بینی به سمت پایین، باقی ماندن کمی قوز، عدم تقارن در سوراخ‌ها، بروز اسکار ( ایجاد برآمدگی کوچک در داخل یا بیرون بینی )، مشکلات تنفسی و … از مواردی هستند، که شخص را به سمت ترمیم بینی سوق می‌دهند.

                                                                            ویدئو جراحی بینی ترمیمی دکتر لیلا ملکی

فواید جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با فواید بسیاری دارد که در ادامه به شرح مختصری از آن ها می پردازیم برای آگاهی از فواید جراحی بینی با ما همراه باشید.

برطرف کرن عیوب ظاهری بینی

بعضی افراد صورت کوچک با بینی بزرگ ، گاهی برعکس صورت بزرگ با بینی خیلی کوچک دارند که اگر منطقی به قضیه نگاه کنید، هر دو مورد، عیب محسوب می‌شود.

تصور همگان بر این است که عمل زیبایی بینی فقط برای کوچک کردن بینی به کار می‌رود و این ذهنیت کاملا غلط است. بنابراین بدانید که می توانید برای افزایش سایز از جراحی بینی نیز کمک بگیرید.

دیگر عیوب مانند: قوز، انحرافات، کج بودن و … با رینوپلاستی یا جراحی بینی برطرف خواهند شد.

درمان انواع شکستگی‌های بینی

گاها پیش می آید که بر اثر حادثه یا انجام فعالیت های ورزشی بینی دچار شکستگی می شود که در چنین زمانی های می توان علاوه بر اصلاح شکستگی بینی به جراحی زیبایی بینی پرداخت.

جراحی بینی در مرداندرمان پولیپ بینی

برطرف سازی پولیپ بینی گاهی در اثر عفونت‌ها، ترشحات پشت حلق و موارد دیگر بافتی غضروفی و غیر استخوانی در مجرای بینی بوجود می‌آید. پولیپ رفته رفته یکسری اختلالات ایجاد می‌کند و اکثر افرادی که دچار این عارضه می‌شوند، از خوابیدن به پشت می‌نالند و ادعا دارند که نفس تنگی ایجاد می‌شود. می‌توان برای رفع این عارضه کوچک اما درد سرساز از عمل زیبایی بینی بهره برد. جالب است بدانید که می توان درمان پولیپ بینی را به صورت همزمان با  عمل زیبایی انجام داد.

افزایش اعتماد به نفس

از این مسائل که بگذریم، می رسیم به مسئله بزرگ اعتماد به نفس! اغلب افرادی که از حضور در محل کار یا اجتماع در عذاب هستند،  اعتقاد دارند که دلیل این اعتماد به نفس پایینشان ظاهر بینیی شان است و معمولا بعد از انجام عمل زیبایی بینی مشکلشان رفع و اعتماد به نفسشان افزایش می‌یابد.

مراقبت ‌های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تا حدودی در رسیدن به نتیجه مطلوب اثر گذار است. برخی از توصیه های پزشکی پس از جراحی بینی عبارت است از:

  • اگر بعد از عمل احساس گلودرد داشتید، نگران نباشید. این اتفاق ممکن است به دلیل وجود لوله‌های بیهوشی در عمل برای بعضی افراد رخ دهد.
  • با دهن باز عطسه کنید. همچنین از استفاده‌ی تحریک‌کننده‌ها مانند: عطر، اسپری و … که ممکن است باعث عطسه شوند، بپرهیزید.
  • به مدت حدودا پنج روز به حالت نیمه نشسته بخوابید. حتما زیر سرتان بلند باشد.
  • از کمپرس‌های آب سرد یا یخ برای رفع کبودی‌ها و التهابات استفاده کنید. مراقب باشید که به بینی‌تان فشار وارد نکند
  • مراقب حوادث احتمالی مانند ضربه یا برخورد دست به بینی تان باشید.
  • تا یک هفته بعد از عمل زیبایی بینی از غذاهای نرم و رقیق استفاده کنید.

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =