ضربه به بینی بعد از عمل بینی
آنچه می خوانید...

ضربه به بینی بعد از عمل بینی

پیشگیری از صدمه و ضربه خوردن به بینی بعد از جراحی زیبایی بینی، غیر ممکن نیست. بعد از عمل بینی ممکن است کودکان ، همسر و یا سایر افراد ناخواسته در روزهای اولیه به طور ناخواسته به بینی شما صدمه وارد می کنند. اگر چه بینی بعد از جراحی بینی، برای چنیدن ماه بعد از عمل ممکن است در معرض آسیب باشد، اما این بدان معنا نیست که ضربه خوردن بینی قطعی بوده و هر آن ممکن است صورت گیرد.

ضربه به بینی بعد از عمل بینی

اما مراقبت از بینی یک امر جدی و طبیعی است. زیرا در صورت آسیب های جدی ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی بینی باشد.
حال این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید.

آیا در صورت ضرب دیدن بینی بعد از عمل، جراحی انحراف بینی باید انجام داد؟

دکتر لیلا ملکی در این خصوص این گونه بیان می کنند که با توجه به میزان آسیب و مدت زمانی که عمل شده است، باید مشخص کرد که نیاز به جراحی ترمیم بینی هست یا خیر.

اگر چه باید این نکته را بیان نمود که ساختار بینی بعد از چند هفته از جراحی بینی تغییر می کند، ممکن است این تغییرات باعث تشدید و یا کاهش آسیب شود. با این حال ضربه جدی به بینی که شکستگی بینی را به دنبال داشته باشد، نیاز به جراحی دارد.

چگونه می توان متوجه میزان آسیب و جراحی شد؟

تنها راهی که می توانید میزان آسیب وارد شده و نیاز به جراحی ترمیمی بینی و یا خیر را دانست، مراجعه به جراح بینی است که جراحی زیبایی بینی را برای شما انجام داده است.

برخی از عوارض جزئی به مرور زمان برطرف می شود. ولی ممکن است جراح زیبایی بینی، برای برطرف شدن بسیاری از مشکلاتی که به دلیل ضربه به بینی در شما ایجاد شده است، از شما بخواهد که بعد از یک سال جراحی ترمیمی انجام دهید.

این مدت به منظور کاهش تورم ها و التهاب بافت های جراحی شده است که نتیجه جراحی بینی در این مدت کاملا مشخص می شود.
جراح بینی شما تا کاهش کامل این تورم ها نمی تواند وضعیت شما را به طور دقیق بررسی نماید و تصمیم بگیرد.

ولی اگر آسیب جدی تری مانند حمله حیوانات به بینی تان صورت گرفته است، ممکن است جراح بینی با کمک از جراح پلاستیک صورت نیز جراحی ترمیمی بینی را در بهترین زمان ممکن انجام دهد تا بینی را بازسازی نمایند.

ضربه به بینی بعد از عمل بینیتاثیر ضربه به بینی در دوره های زمانی مختلف بعد از عمل بینی به چه صورت است؟

برای بهبودی از جراحی زیبایی بینی با توجه به نوع جراحی انجام شده، مدت زمان متفاوت است ولی مراحل اولیه درمان چیزی حدود 6 هفته زمان می برد. در این مدت است که بینی بسیار حساس است و باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا غضروف و استخوان با هم به تازگی یک بافت را تشکیل داده اند تا در کنار هم به درستی قرار گیرند.
هر نوع آسیبی در این مدت می تواند برای فرد ناراحت کننده باشد و کار را برای فرد و جراح بینی سخت کند.
بعد از گذشت 6 هفته الی 3 ماه از عمل بینی تورم تا حدود زیادی کاسته شده و ظاهر اصلی بینی در حال نمایان شدن است.

پیشگیری از صدمه و ضربه خوردن به بینی بعد از جراحی زیبایی بینی، غیر ممکن نیست. بعد از عمل بینی ممکن است کودکان ، همسر و یا سایر افراد ناخواسته در روزهای اولیه به طور ناخواسته به بینی شما صدمه وارد می کنند. اگر چه بینی بعد از جراحی بینی، برای چنیدن ماه بعد از عمل ممکن است در معرض آسیب باشد، اما این بدان معنا نیست که ضربه خوردن بینی قطعی بوده و هر آن ممکن است صورت گیرد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی از خانم دکتر لیلا ملکی در خصوص راه های پیشگیری از ضربه به بینی بعد از عمل بینی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

  • صدمه زدن و آسیب دیدن بینی در این دوران ممکن است فقط باعث ایجاد تورم بیشتر شود و در صورت نداشتن آسیب جدی جای نگرانی ندارد.
  • بعد از گذشت 3 ماه از جراحی بینی، به دلیل آن که ساختمان باز سازی شده است، فرم قوی تری داشته و می تواند در برابر صدمات و ضربات عادی و خفیف روزانه مقاومت کند.
  • در صورتی که نگران میزان تاثیر گذاری ضربه ها و آسیب ها بر روی بینی خود هستید، می توانید با جراح بینی خود در تماس باشید.

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =