درد بعد از عمل بینی

آیا جراحی بینی درد دارد؟

ایجاد تغییرات ظاهری بر روی صورت افراد و به خصوص بر روی بینی آن ها تاثیر بسزایی دارد. این کار می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد شود و به صورت وزیبایی آن بیفزاید. همچنین می تواند سبب تناسب و تقارن بین اجزای صورت شود. ولی استرس و ترسی که بیش تر افراد با آن مواجه هستند این است که آیا جراحی بینی درد دارد؟ آیا تورم و کبودی بعد از عمل بینی از بین می رود؟

 

درد بعد از عمل بینی

بیمارانی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند، طیف وسیعی سؤال و نگرانی دارند. این یک امر ساده است که هر جراحی درد ها و ناراحتی هایی برای فرد ایجاد می کند. در حقیقت جراحی با خود سطوح مختلف ناراحتی های مختلفی را با خود می آورد.

درد بعد از عمل بینی
هر فردی که ادعا می کند که بدون درد جراحی بینی را انجام داده است، قطعا بیهوش بوده و از روند جراحی چیزی حس نکرده است. حتی اگر فردی بعد از جراحی بینی دردی را نداشته باشد، پس واقعا به جراح بینی خوب در تهران مراجعه کرده است که به گونه ای جراحی را انجام داده است که فرد دردی را حس نمی کند. البته احساس درد های خفیف بعد از هر جراحی نیز امری عادی است.
در حالی که ممکن است هرگز نمی توان همه خطرات و عوارض هنگام عمل جراحی را کاهش دهد، اما بیماران با بهترین نتایج همیشه کسانی خواهند بود که بیشترین اطلاعات را دارند و انتظارات واقع بینانه از جراحی زیبایی بینی خود دارند. اینها کسانی هستند که از جراح بینی خود تمامی سوالات خود را پرسیده و از مراحل جراحی و نتیجه آن مطمئن هستند.

 

آیا بعد از جراحی بینی درد خواهیم داشت؟

سوالی که باید در لیست سوالات قرار داد و از جراح خود بپرسید، این است که آیا بعد از جراحی بینی درد خواهیم داشت و این درد به چه میزان است؟

پاسخ به این سوال اصلا آسان نیست و در هر فرد نحوه جراحی بینی و نتیجه آن متفاوت است. همچنین هر فرد آستانه تحمل درد متفاوتی دارند. به همین دلیل است نمی توان به این سوالات، پاسخ قطعی داد.
حتی نحوه جراحی بینی متفاوت است و نتیجه آن ممکن است بین چند ماه تا چندسال بعد مشخص شود.
آن چه ممکن است که باعث کاهش دردها و دوره نقاهت شود، استفاده از تکنیک های نوین، ایجاد برش های کوچک تر و استفاده از ابزار های مخصوص برای انجام جراحی است.
استفاده از روش های نوین جراحی بینی ، می توان میزان درد را تا حدودی کاهش دهد.

 

جراحی بینی به روش بسته

زمانی که در خصوص جراحی بینی صحبت می شود، تکنیک جراحی بینی به روش بسته، از جمله تکنیک هایی است که با ایجاد برش های کمتر و جراحی داخل بینی، درد و تورم کمتری را به همراه خواهد داشت. ولی این را باید دانست که جراحی بینی به روش بسته را نمی توان بر روی همه افراد انجام داد.
با این حال از جمله مزایای روش جراحی بینی بسته، کاهش قابل توجه جاز زخمف کبودی، تورم ، دوره نقاهت کوتاه تر و درد بسیار کمی است.

درد بعد از جراحی بینی به روش بسته

حتی بهترین جراح بینی در تهران نیز، بعد از اتمام جراحی بینی، از تامپون و یا گچ برای حفظ ساختار بینی استفاده می کند. که برداشتن تامپون ممکن است برای فرد درد و ناراحتی ایجاد نماید.
بلافاصله بعد از عمل جراحی بینی، کبودی، تورم و درد بروز می کند. اما در واقع این درد ها جندان زیاد و آزار دهنده نیست.

 

درد بعد از گذشت چند روز کاهش پیدا می کند؟

بعضی از بیماران ممکن است در مدت زمان طولانی کاهش تورم و کبودی های صورت را تجربه کنند. اما برای افرادی که جراحی بینی به روش بسته انجام داده اند، بعد از گذشت فقط چند روز نتیجه جراحی را خواهند دید. فقط ممکن است کاهش تورم کمی زمان ببرد.

بیمارانی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند ، طیف وسیعی از سؤال و نگرانی دارند. این یک امر ساده است که هر جراحی درد ها و ناراحتی هایی برای فرد ایجاد می کند. در حقیقت جراحی با خود سطوح مختلف ناراحتی های مختلفی را با خود می آورد.

درد نیز در همه روش های جراحی بینی، بعد از گذشت 2 الی 3 روز فروکش می کند و جای نگرانی ندارد. ولی اگر درد ها ادامه دار و بدون کاهش بود، حتما باید به جراح بینی خود اطلاع دهید. زیرا ممکن است در روند جراحی خطایی بروز کرده و یا جای زخم ها عفونت کرده باشد.

نتیجه جراحی بینی بعد از آن که کبودی و تورم ها کاهش پیدا کند، کاملا قابل مشاهده است.
افرادی که جراحی بینی به روش بسته انجام می دهند می توانند بعد از رسیدن به شرایط فیریکی مطلوب بین یک الی دو هفته بعد از جراحی به محل کار و یا تحیل خود باز گردند.

 

میزان درد قابل تحمل است؟

میزان تحمل درد در هر فرد متفاوت است و به خود فرد بستگی دارد. آستانه درد و میزان تحمل درد در طی جلسه مشاوره اولیه با جراح بینی مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین جراح نیز از بیمار در خصوص این ویژگی می پرسد.
زیرا جراحی بینی بدون درد امکان پذیر نیست. اغلب حین جراحی بینی و بعد از آن به منظور کاهش درد داروهای مسکن نیز تجویز می شود. همچنین مراقبت های بعد از جراحی بینی توسط جراح بینی، بیان می شود تا به کاهش درد، کبودی و تورم کمک نماید.
به منظور کاهش درد بعد از جراحی بینی بهتر است تا با جراح بینی خود صادق بوده و از او بخواهید تا در خصوص روند جراحی و تکنیک جراحی با شما صحبت نماید. زیرا ممکن است در میزان درد، کبودی و تورم بعد از جراحی بینی تاثیر گذار باشد.

 

سخن آخر

انجام جراحی بینی بدون درد، صرفا در بیهوشی کامل انجام می شود. ولی نداشتن درد بعد از جراحی بینی غیر ممکن است ولی انتخاب بهترین جراح بینی که بتواند، از تکنیک های نوین جراحی بینی استفاده نماید، می تواند از میزان این درد ها تا حدودی بکاهد.

8 پاسخ

  1. salam man 15 sale pish amal kardam ba bihoshi kamel vali hich dardi nadashtam yadame .faghat ye kam galom nemodonam chera dard mikard engar ye chizi to galomo kharash dade bashe on tori bod hamin

  2. سلام وقت بخیر ببخشید خانم دکتر من چهار روزه عمل کردم گوش سمت راستم خیلی درد می‌کنه بنظرتون عفونت نکرده؟؟

  3. سلام وقتتون به خیر . من سه هفته هست که جراحی بینی انجام دادم و این گذشت ابن زمان هنوز که هنوزه درد دارم . البته کمتر شده ولی تمام نشده. من از اول روز جراحی درد داشتم تا به الان. این طبیعیه؟

    1. سلام دوست عزیز
      بهتر است برای بررسی های لازم به پزشک خود مراجعه نمایید تا تشخیص قطعی داده شود زیرا بدین طریق نمی توان تشخیص داد

  4. سلام و عرض ادب خدمت شما، من یکسال پیش عمل زیبایی بینی پیش دکتر تقی نیا در قائمشهر انجام دادم بعد یکسال بخیه های داخل بینی رو کشیدم ولی متاسفانه نواحی زیرچشم چپم و اطراف بینیم درد داره و دندونهام هنوز بیحسن لطفا راهنمایی کنید ارادتمند شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *