جراحی پلک بالا
آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی پلک  

جراحی زیبایی پلک از محبوب ترین جراحی های نیمه تهاجمی و رایج در کشورو مخصوص در شهر تهران بعد از جراحی بینی به شمار می رود.

بیشتر کاندید این جراحی زیبایی خانم ها هستند که برای انجام این جراحی به دنبال بهترین جراح پلک در تهران هستند تا با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنند، به نتیجه رضایت بخشی برسند.

دکتر لیلا ملکی در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری را در خصوص جراحی زیبایی پلک خواهند داد.

جراحی پلک بالا

مدت زمان انجام جراحی پلک چقدر است؟

این سوال جز اولین سوالاتی که از دکتر لیلا ملکی می پرسند. ایشان در پاسخ به این سوال این گونه بیان می کنند که با توجه به شرایط پلک و میزان مورد نیاز جراحی بر روی پلک بین یک الی سه ساعت زمان لازم است تا چشم های خسته، پلک های افتاده و چین و چروک دار که در برخی از موارد دید را محدود کرده است، به چشم های جذاب، جوان و سرحال تبدیل شود.

همچنین در برخی از افراد که به افتادگی پلک مبتلا هستند و یا به دلیل شرایط زندگی، فیزیکی و یا وراثت افتادگی پلک دارند، به دلیل آن که پایین بودن پلک بالا باعث محدود شدن دید می شود، با انجام جراحی پلک بالا این موارد توسط جراح پلک تا حدود زیادی درمان و برطرف می شود.

در ادامه در خصوص انواع جراحی پلک و هدف از انجام هر یک و همچنین مزایا و معایب این روش توصیحات بیشتری خواهیم داد.

انواع جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک با توجه به نوع و محل جراحی تقسیم بندی می شود. جراحی پلک بالا، جراحی پلک پایین دو نوع عمده جراحی زیبایی و درمانی پلک هستند که با توجه به شرایط بیمار این جراحی انجام می شود. در برخی از افراد نیاز است تا هر چهار پلک جراحی شود تا ایردات جراحی برطرف شود.

هر یک از جراحی ها تکنیک ها و روش های خود را دارد که باید در زمان جراحی به آن ها توجه کرد.

جراحی مخصوص چشم های آسیایی

این نوع از چشم ها در ایران با چشم مغولی شناخته شده است. در این فرم از چشم ، در بالای مژه پلک بالا چین وجود ندارد و این باعث ایجاد حالت پف آلود چشم می شود. افرادی که دارای این نوع از پلک هستند در پلک فوقانی خود دارای یک چین اضافی هستند. همچنین گونه خارجی چشم کمی از حالت عادی بالاتر است.

افرادی که دارای چنین حالتی از فرم پلک و چشم هستند با راحتی و با انجام جراحی می توانند، فرم چشم و پلک خود را بهبود ببخشند و فرم چشم از آسیایی به غیر آسیایی تغییر نماید.

آیا جراحی زیبایی پلک محدودیت سنی دارد؟

دکتر لیلا ملکی در پاسخ به این سوال این گونه بیان می کنند که این جراحی محدودیت سنی ندارد. زیرا برخی از کودکان در سنین پایین به افتادگی پلک مبتلا هستند و برای جلوگیری از نابینایی این کودکان در همان سنین باید جراحی افتادگی پلک انجام دهند.

بنابراین سن مناسب برای جراحی زیبایی پلک نیز متفاوت و به شرایط فرد بستگی دارد. برخی از افراد در سنین جوانی و برخی دیگر به دلیل افزایش سن درسنین بالا این جراحی را انجام می دهند. که جراحی زیبایی پلک به نوع پلک و شرایطی مانند مشکلات مادرزادی مانند پتوز پلک، افتادگی پوست، افزایش سن، افزایش و کاهش وزن و بسیاری از دلایل دیگر بستگی داشته و جراح پلک باید به این موارد دقت نماید.

اقدامات قبل از جراحی پلک

از مهمترین اقداماتی که باید قبل از جراحی پلک به آن پرداخت، عدم کشیدن سیگار از شش ماه قبل از جراحی است.

همچنین مصرف دارو هایی مانند آسپرین و مشابه آن که باعث رقیق شدن خون می شود، از روز قبل از جراحی باید قطع شود. زیرا مصرف این دارو ها علاوه بر ایجاد خونریزی در زیر پوست، باعث ایجاد کبودی های شدید بعد از عمل می شود.

بیماران باید شب قبل از عمل حمام رفته و در روز جراحی اصلا آرایش نداشته باشند.

در صورت داشتن حساسیت های فصلی، بیماری های چشم و اختلال تیروئید حتما به جراح قبل از جراحی اطلاع دهید.

جراحی زیبایی پلک

بیهوشی یا بی حسی موضعی؟

جراحی زیبایی پلک با بیهوشی عمومی و بیحسی موضعی انجام می شود. که در واقع انتخاب هر کدام از این موارد با توجه به شرایط و میزان جراحی بیمار است. زیرا در افرادی که نیاز به جراحی در هر چهار پلک خود هستند، نیاز به جراحی گسترده تری بوده و زمان بیشتری نیاز است. بنابراین باید جراحی با بیهوشی عمومی انجام شود. ولی در مواردی که فقط جراحی زیبایی پلک بالا بری تغییرات محدودی است، جراحی را می توان با بیحسی موضعی انجام داد. با این حال جراحی پلک بین یک الی سه ساعت زمان می برد. برای انجام این چنین جراحی هایی باید در اتاق عمل مجهز و یا کاملا استریل جراحی انجام شود.

جراحی زیبایی پلک چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک بالا به منظور برداشتن چین و چروک ، حذف پوست و چربی اضافی پلک انجام می شود. با این حال برش جراحی به گونه ای زده می شود تا قابل تشخیص نباشد. بعد از برش بخش هایی که باید حین عمل اصلاح و برداشته شود، خارج شده و پلک بخیه زده می شود.

جراحی پلک پایین به دو صورت با برش و بدون برش انجام می شود. اگر نیاز به برش باشد، برش در زیر مژه ها زده می شود و جراحی انجام می شود.

اما اگر نیاز به برش نباشد، برش بسیار کوچکی در سطح داخلی پلک زده می شود و چربی ها را از این طریق خارج می کنند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، جراحی پلک تغییراتی پیدا کرده است. به طور مثال در افرادی  که نیاز به تخلیه چربی زیر چشم با جراحی پلک دارند، با تغییر موقعیت چربی ها به زیر چشم و درمان گودی زیر چشم می توانند با حداقل جراحی بیشترین تغییر را داشته باشند.

دوران نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

  • در بیشتر جراحی های زیبایی پلک از نخ های بخیه قابل جذب استفاده می شود. این نوع از جراحی نیاز به بستری شدن ندارد ولی در صورت نیاز حداکثر یک روز را باید در بیمارستان ماند.
  • بیمار بعد از جراحی به راحتی می تواند چشمان خود را باز کند. ولی تورم و کبودی دور چشم ممکن است کمی ناراحت کننده باشد.
  • استراحت کامل به مدت دو روز در منزل توصیه می شود.
  • استفاده از کمپرس سرد در کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی کمک کننده است. بلافاصله بعد از عمل به مدت یک روز در اطراف محل جراحی قرار داده شود.
  • بعد از 48 ساعت می توان چشم ها را با اب شستشو داد.
  • در زمان استراحت در چند روز اول بهتر است که دو تا سه بالش را زیر سر قرار داد .
  • این جراحی درد ندارد و در صورت داشتن درد، نهایتا بعد از گذشت 3 روز از جراحی التیام پیدا می کند.
  • میزان کبودی و تورم بعد از جراحی با توجه به میزان جراحی و در هر فرد متفاوت است و نهایتا بعد از گذشت 3 هفته از جراحی برطرف می شود.

خانم دکتر ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی به افرادی که خواهان داشتن چشم هایی زیبا و متناسب با صورت خود هستند نیز خدمات زیبایی ارائه دهند.  برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص جراحی زیبایی پلک از خانم دکتر لیلا ملکی  می توانید با شماره تلفن  22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

سخن آخر

انتخاب بهترین جراح پلک در تهران باعث می شود تا از نتیجه جراحی زیبایی پلک خود رضایت کافی را داشته و جوانی را به چهره خود باز گردانید.

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =