جراحی زیبایی بینی همراه با جراحی سینوس

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یکی از مهم ترین سوالاتی که از سوی بسیاری افراد مطرح می شود این است که آیا می توان جراحی زیبایی بینی را همراه با جراحی سینوس انجام داد؟

برای پاسخ گویی بدین سوال باید بگوییم که بلی چنین اقدامی قابل انجام است و سالانه آمار قابل توجهی از افرادی که جراحی سینوس انجام می دهند جراحی زیبایی بینی را در کنار  آن نیز انجام می دهند.

در واقع اتفاقی که در عالم واقع رخ می دهد این است که افرادی با مشکل سینوس مواجهه اند و یا دارای پولیپ بینی هستند برای درمان و جراحی این عارضه اقدام می کنند. در مواردی پزشکان پیشنهاد می کنند که جراحی زیبایی را نیز در جنب اقدامات درمانی سینوس ها انجام دهند. خوشبختانه در اکثر مواقع افراد این پیشنهاد را معقولانه می بینند و این اقدام را انجام می دهند. البته در مواردی نیز انجام همزمان این دو جراحی جزء برنامه های خود شخص است که با پزشک در میان می گذارد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی همانطور که از نامش بر می آید از جمله جراحی هایی است که می تواند تا حد زیادی مشکلات و نواقصی که در بینی وجود دارد را بهبود بخشد. رینوپلاستی با هدف برداشتن قوز روی بینی، کاهش پهنای بینی و نیز کاهش سایز لوله های بینی انجام می شود.

جراحی بینیجراحی سینوس

سینوس ها در بخش هایی از صورت از جمله گونه ها و بینی وجود دارند که زمانی که دهانه آن بسته شود موجب می گردد که در داخل آن عفونت شکل بگیرد و موجب بروز مشکلاتی برای افراد شود.

از این رو در طی جراحی سینوس ها می توانند مجاری سینوسی را باز کنند تا مساله عفونی شدن نواحی داخلی از بین برود.

جراحی زیبایی بینی همراه با جراحی سینوس ها

پزشکان می توانند تمامی اقدامات درمانی و زیبایی لازم را در طی یک جراحی انجام دهند. در ابتدا مشکلات سینوسی برطرف می شود و سپس روند جراحی بینی آغاز می شود.

به نوعی روند کار بدین شکل است که با آندوسکوپی سینوس ها مورد جراحی قرار گیرند و مشکلات سینوسی برطرف می شود و در نهایت در طی یک جراحی زیبایی تمام مشکلات ظاهری بینی حل و رفع می شود.

روند کار هر کدام از این جراحی ها به همان گونه است که به طور مجزا انجام می شود. تنها مساله ای که وجود دارد این است که این جراحی ها پشت سر هم انجام می شوند.

                                                                    ویدئو جراحی بینی همزمان با جراحی سینوس دکتر لیلا ملکی

جراحی همزمان زیبایی بینی و سینوس چگونه انجام می شود؟

زمانی که تصمیم بر این باشد که این دو جراحی همزمان انجام شود پزشک جراح ابتدا با روش آندوسکوپی به تخلیه کامل سینوس ها می پردازد و در نهایت بعد از این که روند پاکسازی و بهبود سینوس ها به پایان رسید روند جراحی زیبایی آغاز می شود.

در واقع در طی عمل بینی نیز هر آنچه که برای بهبود ظاهر بینی لازم است انجام می شود. تمامی اقدامات جراحی و آندوسکوپی تحت بیهوشی عمومی و یا بیحسی موضعی انجام می شود که هیچ گونه درد و ناراحتی برای افراد به همراه نخواهد داشت.

انجام همزمان جراحی بینی با جراحی سینوس ها چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزیتی که انجام همزمان این دو جراحی دارد این است که تمام برش های لازم در ناحیه بینی در طی یک جراحی زده می شود و روند بهبودی در طی یک مرحله به پایان می رسد.

در واقع زمانی که اقدامات جراحی با یکبار برش زدن انجام می شود احتمال وقوع خطر به کمترین حد ممکن می رسد و نیازی نیست که دو بار یک پروسه ی درمانی را پشت سر بگذارید.

بعد از این که جراحی انجام شد تمامی مراقبت های لازم انجام می شود و در نهایت به نوعی با یک تیر دو نشان زده اید.

انجام عمل بینی همراه با جراحی سینوس ها هیچ خطری در پی ندارد و بسیاری از بهترین پزشکان جراح بینی می توانند با بالاترین مهارت به انجام این جراحی اقدام کنند.

نکته آخر

واقعیت این است که از این جهت که همزمانی دو جراحی تا حدی می تواند روند کار را پیچیده تر سازد بهتر است که این جراحی به دست خبرگان این حوزه انجام شود تا احتمال وقوع خطرات احتمالی از بین برود.

بنابراین بهتر است که پیش از انجام جراحی در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را داشته باشید و گزینشی آگاهانه انجام دهید.

حضور در کنگره راینولوژی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی

پاسخ

4 − سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک