جراحی بینی گوشتی؛ هزینه، مزایا تا عوارض

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

عمل بینی از شایعترین اعمال زیبایی است که در هر دوره سنی طرفداران خاص خود را دارد. بینی از نقاط برجسته صورت است که هر گونه نازیبایی در آن نسبت به سایر اعضای صورت بیشتر به چشم می خورد.

بینی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شود که بینی های گوشتی در میان شیوع بیشتری به نسبت زنان دارد و شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که بینی گوشتی داشته باشید و از جراحی و دغدغه های همچون برگشت پذیری بینی واهمه داشته باشید. اما به شما توصیه می نماییم در صورتی که قصد دارید جراحی انجام دهید قبل از هر اقدامی جهت آگاهی بیشتر به مطالعه این نوشتار بپردازید.

جراحی زیبایی بینی گوشتی در خانم ها

مشخصات بینی گوشتی

بینی ها براساس ضخامت پوست به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. طبیعتا ضخامت پوست بینی های گوشتی به نسبت استخوانی بیشتر است و بینی های گوشتی دارای فرمی گرد و بزرگ هستند.

تغییرات در طول جراحی به چه صورت است؟

در طول جراحی بینی تغییرات روی اسکلت و غضروف بینی ایجاد می شود و عمدتا بر روی پوست هیچ گونه تغییر و برشی ایجاد نمی گردد زیرا با اسکار بسیار زیادی مواجه خواهیم شد. اما لازم به ذکر است تنها قسمتی از پوست پره های بینی برش زده می شود تا پهنای بینی کم شود و روی اضافه پوست بینی اثر گذار نمی باشد.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی بخاطر ضخامت پوستی که دارند هر گونه تغییر در ساختار بینی را به خوبی نشان نمی دهند و این ضخامت همانند یک لایه میان اسکلت و پوست به شمار می آید و از نشان دادن ساختار اسکلت بینی جلوگیری می کند ولی بینی های استخوانی برخلاف بینی های گوشتی به دلیل نازکی پوست به خوبی بر روی ساختار بینی قرار می گیرند و به راحتی می توان اسکلت بینی را مشاهده نمود.

کدام از بینی های گوشتی می تواند کاندید مناسب جراحی باشند؟

بینی های گوشتی صرفا بزرگ کاندید مناسبی برای جراحی بینی نخواهند بود زیرا بر روی این نوع بینی ها نمی توان تغییرات خاصی را اعمال نمود، لذا در چنین شرایطی این افراد کاندید مناسبی برای جراحی نخواهند بود.

ولی بینی گوشتی همراه با قوز و افتادگی می توانند تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند و سبب می شود تا چهره فرد نسبت به قبل از جراحی متفاوت باشد.

نکته ای را در نظر داشته باشید که بینی های ضخیم و گوشتی که اندازه بسیار بزرگی ندارند با گذاشتن غضروف در قسمتی از نوک بینی می توان به بینی فرم دلخواه را داد تا نتیجه دلخواه بدست آید.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

همان طور که ذکر شد بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوستی که دارند به صورت کامل از ساختار و اسکلت بینی تبعیت نمی کنند و این ضخامت همانند یک لایه بینی اسکلت و پوست بینی می باشد و همین امر سبب می شود تا این فاصله توسط مایع میان بافتی اشباع شود و پس از مدت زمانی فرم بینی و زیبایی آن برطرف شود.

                                                                              ویدئو جراحی بینی گوشتی دکتر لیلا ملکی

تزریق کورتون در کاهش تورم بینی چقدر موثر است؟

تزریق کورتون تاثیر بسزایی در کاهش تورم بینی دارد اما این تزریق می بایست در فواصل زمانی یک تا سه ماه تکرار شود تا تاثیر آن افزایش یابد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

دستگاه لیزر کاربرد های بسیار در حیطه پزشکی جهت درمان و زیبایی دارد اما انجام جراحی بینی با لیزر علمی نخواهد بود و می تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد. لذا لیزر در جراحی بینی تنها کاربرد تبلیغات را خواهد داشت.

استفاده از غضروف در طول جراحی لازم است؟

استفاده از غضروف در جراحی بسته به نوع ساختار بینی مشخص می گردد. به طور معمول بینی های که ریشه ای با عمق زیاد را می توان با استفاده از غضروف حالتی باریک و قلمی به بینی داد.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

هر جراحی ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد که جراحی بینی مستثنا از این مورد نخواهد بود. به طور معمول پوست بینی های استخوانی نازک است و همین امر سبب می شود تا تمامی ناهمواری های اسکلت بینی مشخص شود و درصد احتیاج به ترمیم در این نوع بینی ها به نسبت بینی های گوشتی بیشتر است اما بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست اسکلت بینی کمتر مشخص خواهد بود و در این نوع بینی ها از این لحاظ نیاز به ترمیم نخواهد بود و معمولا پره های بینی نیاز به تقویت و ترمیم خواهند داشت.

                                                                       ویدئو جراحی ترمیم بینی گوشتی دکتر لیلا ملکی

مدت زمان چسب زدن بینی های گوشتی

مدت زمان چسب زدن بینی ها همانند به یکدیگر می باشد. اما تفاوتی که بین این دو نوع بینی ها وجود دارد این است که بینی های گوشتی به دلیل آنکه در صبحگاه متورم می شوند به همین منظور برای پیشگیری از تورم صبحگاهی پس از دو ماه تنها نیاز خواهد بود که شب ها چسب زده شود.

مدت زمان عمل بینی گوشتی چقدر به طول خواهد انجامید؟

طول مدت زمان جراحی بسته به مشکلات بینی مشخص می گردد در صورتی که بینی انحراف داشته باشد به جهت رفع انحراف طول مدت جراحی بیشتر خواهد شد ولی زمانی که تنها نیاز به جراحی ساده باشد طول جراحی حدود شصت تا نود دقیقه خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

مراقبت های پس از جراحی بینی برای تمامی بینی ها با هر نوعی یکسان است اما بینی های گوشتی احتمال دارد به تزریق کورتون احتیاج داشته باشند که این تزریق نیاز به تکرار خواهد داشت و بایستی در فواصل زمانی مشخص چهار تا شش بار انجام شود.

تغذیه پس از جراحی بینی گوشتی

تغذیه یکی از مواردی است که پس از جراحی بینی بایستی رعایت شود و از خوردن مواد غذایی سفت و سخت در روز های ابتدایی پس از جراحی خودداری شود، ولی پس از یک هفته استفاده از این مواد بلامانع خواهد بود.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه های جراحی های زیبایی بسته به برخی عوامل همچون تکنیک، اصلاحات، هزینه های کلینیک یا بیمارستان، دستمزد پزشک و استفاده از غضروف متفاوت می باشد. به همین منظور قبل از جراحی نمی توانیم هزینه دقیقی را مشخص نماییم، لذا بهتر است برای اطلاع از میزان هزینه ها به جراح بینی مراجعه نمایید.

درصد موفقیت جراحی بینی گوشتی

میزان موفقیت جراحی زیبایی با توجه به فاکتورهای مشخص می گردد. برای بینی های گوشتی در صورتی که بینی با قوز و افتادگی همراه باشد نتیجه موفقیت عمل بیشتر خواهد بود اما در صورتی که بینی تنها بزرگ باشد میزان موفقیت کمتر است.

به همین منظور میزان موفقیت عمل بینی گوشتی پس از بررسی و معاینات لازم در مطب مشخص می گردد و در همان ابتدا پزشک بیمار را از این درصد موفقیت مطلع می سازد.

نتایج عمل بینی گوشتی

نتیجه نهایی عمل بینی بسته به ضخامت پوست متفاوت می باشد. معمولا نتیجه نهایی جراحی این نوع بینی ها پس از یکسال مشخص می گردد.

البته به این نکته دقت نمایید که نتیجه نهایی پس از سه سال مشخص می گردد و تمامی تغییرات جزئی پس از سه سال به طور کامل مشخص می شود. لذا در صورت مشاهده ایرادت جزئی قضاوت نکنید و صبور باشید تا نتیجه نهایی کاملا مشخص شود.

حضور در کنگره راینولوژی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی

پاسخ

3 − سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک