تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

در نوشتاری که در پیش رو دارید در صدد هستیم به دو روش مهم و شایعی که برای جوانسازی پوست بکار گرفته می‌شود بپردازیم. دکتر لیلا ملکی در این نوشتار ما را همراهی می کنند تا در خصوص تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل و مزایای هر یک اطلاعاتی در اختیار خوانندگان قرار گیرد. یکی از روش‌ها، تزریق ژل به صورت است و دومین روش تزریق چربی به صورت است. در ابتدا به معرفی اجمال هر یک از این دو روش خواهیم پرداخت و در انتها در بخشی جدا گانه به مقایسه روش تزریق چربی و ژل می‌پردازیم.


انواع روش‌های جوان سازی صورت

واقعیتی که وجود دارد این است که در طی سال‌های اخیر روش‌های مختلفی جهت جوانسازی پوست صورت بکار گرفته شده است. روش‌هایی که برخی از آن‌ها جراحی و برخی دیگر غیر جراحی می‌باشند.
اما در این بین دو روشی وجود دارد که غیر جراحی محسوب می‌شوند و البته مزایای مخصوص به خود را دارند. تزریق چربی و تزریق ژل به صورت از عمده روش‌هایی است که تا حد زیادی طرفداران و متقاضیان مخصوص به خود را یافته است. این دو روش تفاوت‌ها و در عین حال نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند که افراد مختلف بسته به شرایط بالینی خود یکی از این دو روش را برای جوانسازی صورت استفاده می‌کنند.


روند انجام تزریق چربی به صورت

در این روش پزشکان با برداشت چربی‌هایی از سایر بخش‌های بدنی افراد می‌توانند چربی‌ها را به نواحی صورت آن‌ها تزریق کنند. در واقع در این روش بخشی از بدن فرد باید چربی داشته باشد تا برداشت از آن حاصل شود. البته باید گفت در مواردی نیز از بانک چربی‌هایی که در مراکز درمانی مختلفی وجود دارد نیز امکان برداشت چربی وجود دارد. به بیانی دیگر این چربی‌ها برای افراد دیگری است که بعد از پاکسازی و ضدعفونی شدن قابلیت این را دارند که به بدن افراد دیگری تزریق شوند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که تزریق چربی‌های غریبه به بدن فرد اقدامی است که مورد تایید برخی از پزشکان زیبایی نمی‌باشد و با در این روش آن را خطرناک قلمداد می‌کنند.

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

روند انجام تزریق ژل به صورت

در این روش با استفاده از ژل‌های مخصوصی که با بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته شده است می توانند در بخش هایی از صورت تزریق داشته باشند.
این ژل‌ها با هدف کاهش چین و چروک صورت و یا حجیم کردن لب‌ها و گونه‌ها استفاده می‌شوند.
در این روش پزشکان سرنگ‌هایی مخصوص دارند که می‌توانند با بکارگیری آن‌ها چربی‌ها را در نواحی خاصی از صورت تزریق کنند.

بیشتر بخوانید  لیفت شقیقه و ابرو

مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟

• این روش تا حد زیادی می‌تواند روشی ایمن و کم خطر باشد زیرا که در این روش از چربی‌های خود به صورت تزریق می‌شود. بنابر این احتمال وضوع خطرات به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.
• روشی طبیعی و ساده که برای بسیار از افرادی که چربی‌های داخل پهلو و شکم شان نیز زیاد است مفید خواهد بود.
• رفع چین و چروک پوستی
• این روش نسبت به سایر روش‌های جوانسازی و حجیم سازی گونه‌ها و لب‌ها می‌تواند ماندگاری بیشتری داشته باشد. در واقع افرادی که از روش تزریق چربی کمک می‌گیرند پزشکان حتما توصیه می‌کنند که ورزش کنند و رژیم غذایی درستی داشته باشند تا چربی‌ها زیر بافت صورت ماندگاری و کیفیت خود را حفظ کنند.

تفاوت اصلی تزریق چربی و تزریق ژل در چیست؟

یکی از نکاتی که همواره به افراد توصیه می‌شود این است که هنگام تزریق ژل به صورت حتما توجه داشته باشید که ژلی که تزریق می‌شود از بهترین و معتبرترین برندها باشد.
در واقع برخی از ژل‌ها بسیار بی‌کیفیت می‌باشند و موجب بروز مشکلاتی در بخش‌های تزریق شده می‌شوند.
اما در خصوص تزریق چربی به صورت این مشکل وجود نخواهد داشت. زیرا که چربی از بافت بدن خود فرد جدا شده است و واکنشی را در صورت ایجاد نمی‌کند.
دومین بحثی که در این زمینه مطرح می‌شود این است که ژل‌ها در صورتی که به طور نامناسب یا به مقدار زیادی تزریق شوند امکان جابجایی زیر بافت پوست را دارند. در حالی‌که این عارضه در صورتی که چربی به صورت تزریق شود رخ نخواهد داد. بنابر این باید بگوییم که چربی و تزریق آن به صورت می‌تواند نقاط مثبت بسیاری داشته باشد.
البته این نکته را در پیش چشم و نظر خود داشته باشید که روش تزریق چربی در صورتی انجام می‌شود که فرد چربی اضافی داشته باشد. در غیر این صورت قابل انجام نخواهد بود.
افرادی که به میزان کافی در داخل بدن شان چربی وجود ندارد باید از روش ژل استفاده کنند.
مزیتی که روش تزریق ژل دارد این است که بهترین روش جایگزین در زمانی است که افراد امکان تزریق چربی را ندارند، می‌باشد.

بیشتر بخوانید  مراقبت های بعد از تزریق چربی

سخن پایانی

در این مقاله تمامی تلاش ما معطوف بر این بود که دو روش تزریق چربی و تزریق ژل به صورت را به گونه‌ای واقع بینانه مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم.

توصیه‌ای که داریم این است که برای تزریق هرکدام از آن‌ها از بهترین و معتبرترین پزشکانی که در حوزه زیبایی فعالیت دارند حتما مشورت‌های لازم را داشته باشید و در آخر برای روند تزریق از بهترین پزشکان زیبایی کمک بگیرید. زیرا که این اقدام مستقیما با زیبایی و ظاهر شما در ارتباط است.
اگر کوچک‌ترین مشکلی در کیفیت مواد و یا روند انجام تزریق پیش بیاید تا حد زیادی می‌تواند در نتیجه ناموفق این روش اثر گذاری منفی داشته باشد. بنابراین این شمائید که باید بهترین روش و بهترین پزشک را برای روند درمانی و زیبایی خود گزینش کنید.

نمونه جراحی های بینی ( قبل از این که سایت را ترک کنید حتماً پیشنهاد میشه نمونه جراحی های دکتر را مشاهده کنید)

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سرو گردن