تفاوت جراحی بینی عروسکی و طبیعی

تفاوت بینی جراحی عروسکی و طبیعی

تفاوت  در نوع و فرم بینی ها همیشه سبب شده تا روش های مختلفی برای جراحی بینی در نظر گرفته بشه که جراح بینی از هر کدام از این روش ها برای انجام جراحی بینی استفاده کند. دکتر ملکی جراح بینی در ادامه در خصوص انواع روش های جراحی بینی و انواع فرم بینی توضیحاتی را می دهند که در این بین تفاوت های برخی از جراحی ها مانند تفاوت بینی عروسکی و طبیعی نیز بیان می شود.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی باز

در این روش بهرن جراح بینی به منظور دسترسی بهتر به ساختار بینی در همه انواع جراحی ها (جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی طبیعی وجراحی انحراف بینی) از این روش استفاده می کند.زیرا نتایج بهتری را برای بیمار خواهد داشت.

جراحی بینی

از مهمترین علت های استفاده از این روش نیز دسترسی کامل جراح بینی است که به راحتی می تواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی، پوست چرب و یا غضروف بینی بدهد.

جراحی بینی بسته

بیشتر در جراحی های خفیف ترمیم بینی و جراحی زیبایی بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی در بینی است مورد استفاده قرار می گیرد که نتیجه این جراحی زیبایی بینی ، زیاد مطلوب نیست .

تفاوت جراحی های بینی

تفاوت جراحی بینی و نتیجه آن به فرم بینی فرد و بعد از آن انتظار فرد از جراحی بینی است . در بسیاری از موارد خانم های عزیز و دختران جوان می خواهند تا جراحی بینی فانتزی انجام دهند تا بینی شان علاوه بر زیبایی، فرمی خاص نیز داشته باشند.

جراح بینی خوب باید در زمان جراحی بینی این را بداند که باید به بیمار نشان دهند که فرم بینی بعد از عمل آیا به صورت فر میاید یا خیر.

بیشتر بخوانید
جراح بینی خانم در سعادت آباد

در مقابل در آقایان اصلا نباید جراحی بینی فانتزی انجام شود، زیرا فرم صورت آن ها طوری خاص است و با انجام چنین جراحی نیز مشکل بر می خورند.

حال نوبت به بیان تفاوت بینی عروسکی و طبیعی رسید. زیرا بسیاری این دو را نمی دانند و تفاوت این دو را ممکن است درک نکنند.

تفاوت جراحی بینی عروسکی و طبیعی

جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی و یا جراحی بینی فانتزی، از جمله جراحی های زیبایی بینی است که در آن با برش تیفه بینی تا حدودی به بینی قوس داده می شود

در این جراحی زیبایی بینی با ایجاد انحنایی بر روی تیغه بینی ، جراحی انجام می شود. البته این جراحی را نمی توان بر روی همه فرم های بینی با نتیجه ای یکسان و مطلوب انجام داد ولی در صورتی که بهترین جراح بینی انتخاب شود، نتیجه جراحی بینی رضایت بخش خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی را فقط می توان برای خانم های عزیز و دختران انجام داد . زیرا در این نوع از جراحی بینی کمی کوچک تر از حد معمول است و قوس دارد .

در آقایان انجام این چنین جراحی نیز توصیه نمی شود. جراح بینی درصورتی که فرد را معاینه کرد که اصرار به انجام این روش جراحی بینی دارد باید در وهله اول علت انجام این جراحی را بداند ، سپس جراحی را  انجام دهد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبییعی

در جراحی بینی طبیعی کمی روند متفاوت است. جراحی به گونه ای انجام می شود که در آن فرمی طبیعی به بینی داده شود و همچنین عملکرد بینی صحیح باشد. در این روش ممکن است همزمان جراحی انحراف بینی انجام شود تا بیماری ها و عوارضی که به دلیل بیماری ها بروز کرده است با جراحی برطرف شود. هدف از انجام این جراحی، ایجاد هارمونی بین اجزای صورت و بینی است.

دکتر ملکی جراح بینی در ادامه در خصوص انواع روش های جراحی بینی و انواع فرم بینی توضیحاتی را می دهند که در این بین تفاوت های برخی از جراحی ها مانند تفاوت بینی عروسکی و طبیعی نیز بیان می شود.برای دریافت مشاوره و راهنمایی از خانم دکتر لیلا ملکی در خصوص تفاوت جراحی بینی عروسکی و طبیعی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی بینی

حال دکتر لیلا ملکی جراح بینی خوب در تهران در خصوص تفاوت های عمده  بینی جراحی بینی  عروسکی و طبیعی مواردی را گوش زد می کنند تا قبل از انجام جراحی بینی ، بیمار در خصوص نتیجه آن تصمیم درستی گرفته و روش مورد نظر خود را انتخاب نماید.

تفاوت ها عبارتند از :

ظاهر بینی

در جراحی بینی فانتزی، جراح بینی، سایز بینی را کمی کوچک تر از فرم طبیعی می کند. همچنین در زمان ایجاد انحنا بر رویپل بینی، نکاتی را مد نظر قرار می دهد که شامل فاصله بین لب بالا وپل بینی است. زیرا این اندازه در میزان قوس بینی بسیار مهم است. تا نوک بینی بیش از حد بالا نرود و ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار ندهد.

در جراحی بینی طبیعی بر خلاف جراحی بینی عروسکی، جراح اندازه و فرم بینی را با توجه به سایر اجزای صورت مد نظر می گیرد و طبق آنالیز هایی انجام می دهد، این جراحی را انجام می دهد.

عملکرد بینی

افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام می دهند، در صورتی که در انتخاب جراح خود دقت نکرده و بهترین جراح بینی را انتخاب نکنند، ممکن است بعد از جراحی عوارضی را داشته باشند.زیرا برش بیش از حد در تیغه بینی عوارض برگشت ناپذیری را ایجاد می کند.

با این حال در افرادی که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند، به دلیل آن که جراح بینی به راحتی می تواند فرم مطلوب ومناسبی را برای بینی فرد ایجاد نماید، پس همزمان عملکرد بینی را مد نظر داشته و حتی می تواند آن را ارتقا دهد. در برخی از افرادی که جراحی بینی طبیعی که انجام می دهند، جراحی انحراف بینی به طور همزمان انجام می شود که این مورد یکی از مزایای این جراحی نیز به شمار می رود.

عدم انجام جراحی بر روی برخی از افراد

جراحی بینی طبیعی را می توان بر روی همه نوع و فرم از بینی انجام داد و نتیجه ای مطلوب برای همه افراد دارد . با این حال در افرادی که می خواهند جراحی بینی عروسکی انجام دهند، باید این نکته را بدانند که انجام این جراحی بر روی افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، نتیجه بهتری نسبت به سایر فرم بینی ها دارد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی عروسکی

پس اگر می خواهید جراحی زیبایی بینی انجام دهید حتما به این نکته توجه نمایید.

سخن آخر

تمامی جراحی زیبایی بینی هایی که امروزه در صورتی بهترین نتیجه را دارد که بهترین جراح بینی را انتخاب کرد. زیرا جراحی بینی مهم ترین جراحی زیبایی است که نتیجه ای مادام العمر دارد.

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی

پاسخ

هشت − 6 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک