تفاوت جراحی بینی عروسکی و طبیعی

 و به تفاوت  در نوع و فرم بینی ها همیشه سبب شده تا روش های مختلفی برای جراحی بینی در نظر گرفته شود تا جراح بینی از هر کدام از روش ها برای انجام جراحی بینی استفاده کند. در این مقاله در خصوص انواع روش های جراحی بینی و انواع فرم بینی توضیحاتی را می دهند که در این بین تفاوت های برخی از جراحی ها مانند تفاوت بینی عروسکی و طبیعی نیز بیان می شود.

روش‌های جراحی بینی

رینوپلاستی به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

جراحی بینی باز

 جراح بینی به منظور دسترسی بهتر به ساختار بینی در همه انواع جراحی ها انجام دهد. از جمله این جراحی ها عبارتند از:

از این روش استفاده می کند.زیرا نتایج بهتری را برای بیمار خواهد داشت.

از مهمترین علل استفاده از روش جراحی باز، دسترسی کامل جراح به داخل بینی است که به راحتی می تواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی، پوست چرب و یا غضروف بینی انجام دهد.

جراحی بینی بسته

در این جراحی هیچ برش خارجی ایجاد نخواهد شد، بنابراین جای هیچگونه زخمی باقی نخواهد ماند و  در نتیجه دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

پزشک برش های کوچکی در داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهد کرد و از همین طریق بدون بلند کردن پوست، تغییرات مورد نیاز در بینی اعمال می شود.

تفاوت جراحی های بینی

تفاوت جراحی بینی و نتیجه آن به فرم بینی فرد و بعد از آن انتظار فرد از جراحی بینی بستگی دارد. در بسیاری از افراد و به خصوص خانم ها، تمایل دارند  تا جراحی بینی فانتزی انجام دهند تا بینی شان علاوه بر زیبایی، فرمی خاص نیز داشته باشند.

جراح بینی خوب باید در زمان جراحی بینی این را بداند که باید به بیمار نشان دهند که فرم بینی بعد ازعمل آیا با صورت فرد متناسب است و یا خیر.

در طرف مقابل، در آقایان اصلا نباید جراحی بینی فانتزی انجام شود، زیرا فرم صورت آن ها طوری خاص است و با انجام چنین جراحی نیز مشکل بر می خورند.

بیشتر بخوانید  مراقبت از تبخال بعد از جراحی بینی، ضروری است

حال نوبت به بیان تفاوت بینی عروسکی و طبیعی می رسد چرا که بسیاری از افراد، تفاوت این دو را نمی دانند و تفاوت این دو را ممکن است درک نکنند.

تفاوت جراحی بینی عروسکی و طبیعی

جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی و یا جراحی بینی فانتزی، از جمله جراحی های زیبایی بینی است که در آن با برش تیغه بینی تا حدودی به بینی قوس داده می شود

در این جراحی زیبایی بینی با ایجاد انحنایی بر روی تیغه بینی ، جراحی انجام می شود. البته این جراحی را نمی توان بر روی همه فرم های بینی با نتیجه ای یکسان و مطلوب انجام داد ولی در صورتی که بهترین جراح بینی انتخاب شود، نتیجه جراحی بینی رضایت بخش خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی را فقط می توان برای خانم های عزیز و دختران انجام داد. زیرا در این نوع از جراحی بینی کمی کوچک تر از حد معمول است و قوس دارد .

در آقایان انجام این چنین جراحی نیز توصیه نمی شود. جراح بینی درصورتی که فرد را معاینه کرد که اصرار به انجام این روش جراحی بینی دارد باید در وهله اول علت انجام این جراحی را بداند ، سپس جراحی را  انجام دهد.

جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی کمی روند متفاوت است. جراحی به گونه ای انجام می شود که در آن فرمی طبیعی به بینی داده شود و همچنین عملکرد بینی صحیح باشد. هدف از انجام این جراحی، ایجاد هارمونی بین اجزای صورت و بینی است.

ظاهر بینی

در جراحی بینی فانتزی، جراح بینی، سایز بینی را کمی کوچک تر از فرم طبیعی می کند. همچنین در زمان ایجاد انحنا بر روی پل بینی، نکاتی را مد نظر قرار می دهد که شامل فاصله بین لب بالا وپل بینی است. زیرا این اندازه در میزان قوس بینی بسیار مهم است. تا نوک بینی بیش از حد بالا نرود و ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار ندهد.

در جراحی بینی طبیعی بر خلاف جراحی بینی عروسکی، جراح اندازه و فرم بینی را با توجه به سایر اجزای صورت مد نظر می گیرد.

عملکرد بینی

افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام می دهند، در صورتی که در انتخاب جراح خود دقت نکرده و بهترین جراح بینی را انتخاب نکنند، ممکن است بعد از جراحی عوارضی را داشته باشند. زیرا برش بیش از حد در تیغه بینی عوارض برگشت ناپذیری را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید  مشکلات بویایی و چشایی بعد از جراحی بینی

با این حال در افرادی که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند، به دلیل آن که جراح بینی به راحتی می تواند فرم مطلوب ومناسبی را برای بینی فرد ایجاد نماید، پس همزمان عملکرد بینی را مد نظر داشته و حتی می تواند آن را ارتقا دهد.

عدم انجام جراحی بر روی برخی از افراد

جراحی بینی طبیعی را می توان بر روی همه نوع و فرم از بینی انجام داد و نتیجه ای مطلوب برای همه افراد دارد. با این حال در افرادی که می خواهند جراحی بینی عروسکی انجام دهند، باید این نکته را بدانند که انجام این جراحی بر روی افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، نتیجه بهتری نسبت به سایر فرم های بینی دارد. پس اگر می خواهید جراحی زیبایی بینی انجام دهید حتما به این نکته توجه نمایید.

 

نمونه جراحی های بینی ( قبل از این که سایت را ترک کنید حتماً پیشنهاد میشه نمونه جراحی های دکتر را مشاهده کنید)

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سرو گردن