تزریق ژل

اسید هیالورونیک تزریقی (HA) نوعی پرکننده موقت پوستی است. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در خارج از بدن و با بیشترین غلظت در مفاصل، چشم‌ها و پوست یافت می‌شود. در پوست، با تزریق اسید هیالورونیک، آب جذب می‌شود و این باعث می‌شود تا پوست در آبرسانی شود. با افزایش سن، چربی، ماهیچه‌ها، استخوان و پوست صورت ما شروع به لاغر شدن می‌کند. این میزان از، از دست دادن حجم منجر به ظاهر خسته و یا پیری صورت، خطوط ریز، چین و‌ چروک، چین‌خوردگی و لب‌های نازک می‌شود. تزریق HA برای کاهش ظاهر خطوط، چین و چروک صورت و ایجاد ساختار چارچوب و حجم برای صورت و لب‌ها استفاده می‌شود. اثرات اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصله بعد از تزریق این نوع از ژل مشاهده می‌شود.

انواع ژل

انواع HA تزریقی در حال حاضر در دسترس هستند:

Belotero Balance ، Juvederm Ultra ، Juvederm Ultra Plus ، Restylane ، Restylane Silk ، Restylane Lyft و Voluma. هرکدام از این پرکننده‌های HA دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که با توجه به میزان تاثیرگذاری در هر بخش از صورت میزان نوع تزریق و ماندگاری متفاوت است.

نوع ژل، محل و نحوه تزریق

به عنوان مثال ، Belotero و Restylane Silk اغلب برای اصلاح خطوط کم عمق و باریک استفاده می شوند. برای بهبود خطوط ریز اطراف لب ، یا حجم لب و  اطراف آن ، از Restylane Silk ، Restylane ، Juvederm Ultra و Belotero استفاده می شود. برای کاهش ظاهر چین های بینی و خطوط اطراف آن ، Juvederm Ultra ، Juvederm Ultra Plus ، Restylane ، Restylane Lyft و Balotero Balance ممکن است توسط پزشک شما انتخاب شود. سرانجام ، تقویت گونه ها معمولاً با Voluma یا Restylane Lyft انجام می شود تا ساختار ، بلند کردن و تغییر شکل مجدد گونه به صورت جوان تر ظاهر شود.

پزشک شما نواحی صورت و یا لب‌های شما را که نیاز به بهبود خطوط، ساختار و یا حجم دارند، ارزیابی می‌کند. از داروهای بی حس کننده موضعی یا تزریقی ممکن است برای راحتی بیشتر قبل از عمل استفاده شود. برای راحتی بیشتر بیمار ، بی حسی با لیدوکائین قبل از بسیاری ازتزریق ژل های اسیدهای هیالورونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید  تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

سوالات متداول

قبل از تزریق اسید هیالورونیک تزریقی چه باید کرد؟

ابتدا، یک متخصص، سابقه بیمار را مرور می‌کند و وضعیت مورد معالجه را بررسی می‌کند. مناطقی که باید تزریق ژل در آن‌ها انجام شود، باید تمیز نگه داشته شوند. اگر یک عفونت پوستی وجود داشته باشد، باید تزریق ژل را به تعویق انداخت تا این‌که برطرف شود. بیمارانی که رقیق کننده خون هستند (مانند آسپرین، ایبوپروفن، برخی داروهای گیاهی) مصرف می‌کنند، باید دو هفته قبل از تزریق با تأیید پزشک متخصص خود، مصرف را متوقف کنند.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

نتایج و طول عمر بعد از تزریق ژل در هر فرد متفاوت است و تحت تأثیر محل تزریق، خصوصیات فردی پرکننده اسید هیالورونیک، سن بیمار و ویژگی‌های فردی پوست بیمار است. به عنوان مثال، نتایج در لب ممکن است 6 ماه به طول انجامد، اما مواردی که در چین‌های بینی وجود دارد ممکن است 9-12ماه یا بیشتر طول بکشد. برخی از ژل ها هنگام تزریق به گونه‌ها می‌تواند تا 24 ماه ماندگاری  داشته باشد. پس از این مدت، تزریق مجدد ژل لازم است تا اثر مطلوب حفظ شود.

منبع:

www.asds.net/skin-experts/skin-treatments/injectables/injectable-hyaluronic-acid

 

نمونه جراحی های بینی ( قبل از این که سایت را ترک کنید حتماً پیشنهاد میشه نمونه جراحی های دکتر را مشاهده کنید)

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سرو گردن