تزریق ژل
آنچه می خوانید...

تزریق ژل

اسید هیالورونیک تزریقی چیست؟

اسید هیالورونیک تزریقی (HA) نوعی پرکننده موقت پوستی است. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در خارج از بدن و با بیشترین غلظت در مفاصل ، چشم ها و پوست یافت می شود. در پوست ، با تزریق اسید هیالورونیک، آب جذب می شود و این باعث می شود تا پوست در آبرسانی شود. با افزایش سن ، چربی ، ماهیچه ها ، استخوان و پوست صورت ما شروع به لاغر شدن می کند. این میزان از ، از دست دادن حجم منجر به ظاهرخسته و یا پیری صورت ، خطوط ریز ، چین و چروک ، چین خوردگی و لبهای نازک می شود. تزریق HA برای کاهش ظاهر خطوط ، چین و چروک صورت و ایجاد ساختار ، چارچوب و حجم برای صورت و لبها استفاده می شود. اثرات اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصله بعد از تطیق این نوع از ژل مشاهده می شود.

تزریق ژل

انواع ژل

انواع HA تزریقی در حال حاضر در دسترس هستند:

Belotero Balance ، Juvederm Ultra ، Juvederm Ultra Plus ، Restylane ، Restylane Silk ، Restylane Lyft و Voluma. هرکدام از این پرکننده های HA دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که با توجه به میزان تاثیرگذاری درهر بخش از صورت ، میزان عوق تزریق و ماندگاری متفاوت است.

نوع ژل و محل تزریق

به عنوان مثال ، Belotero و Restylane Silk اغلب برای اصلاح خطوط کم عمق و باریک استفاده می شوند. برای بهبود خطوط ریز اطراف لب ، یا حجم لب و  اطراف آن ، از Restylane Silk ، Restylane ، Juvederm Ultra و Belotero استفاده می شود. برای کاهش ظاهر چین های بینی و خطوط اطراف آن ، Juvederm Ultra ، Juvederm Ultra Plus ، Restylane ، Restylane Lyft و Balotero Balance ممکن است توسط پزشک شما انتخاب شود. سرانجام ، تقویت گونه ها معمولاً با Voluma یا Restylane Lyft انجام می شود تا ساختار ، بلند کردن و تغییر شکل مجدد گونه به صورت جوان تر ظاهر شود.

ماندگاری تزریق ژل

نتایج و طول عمر بعد از تزریق ژل در هر فرد متفاوت است و تحت تأثیر محل تزریق ، خصوصیات فردی پرکننده اسید هیالورونیک ، سن بیمار و ویژگی های فردی پوست بیمار است. به عنوان مثال ، نتایج در لب ممکن است 6 ماه به طول انجامد ، اما مواردی که در چین های بینی وجود دارد ممکن است 9-12 ماه یا بیشتر طول بکشد. برخی از ژل ها هنگام تزریق به گونه ها می تواند تا 24 ماه ماندگاری  داشته باشد.. پس از این مدت ، تزریق مجدد ژل لازم است تا اثر مطلوب حفظ شود.

خانم دکتر ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی به افرادی که خواهان داشتن پوست و صورتی جوان تر و زیبایی تری هستند نیز خدمات زیبایی مانند تزریق ژل را ارائه دهند.  برای درافت مشاوره و راهنمایی در خصوص تزریق ژل از خانم دکتر لیلا ملکی  می توانید با شماره تلفن  22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

نحوه ی تزریق ژل

پزشک شما نواحی صورت و یا لب های شما را که نیاز به بهبود خطوط ، ساختار و یا حجم دارند ، ارزیابی می کند. از داروهای بی حس کننده موضعی یا تزریقی ممکن است برای راحتی بیشتر قبل از عمل استفاده شود. برای راحتی بیشتر بیمار ، بی حسی با لیدوکائین قبل از بسیاری ازتزریق ژل های اسیدهای هیالورونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از تزریق اسید هیالورونیک تزریقی چه باید کرد؟

ابتدا ، یک متخصص ، سابقه ی بیمار را مرور می کند و وضعیت مورد معالجه را بررسی می کند. مناطقی که باید تزریق ژل ذر آن ها انجام شود، باید تمیز نگه داشته شوند. اگر یک عفونت پوستی وجود داشته باشد ، باید تزریق ژل را به تعویق انداخت تا اینکه برطرف شود. بیمارانی که رقیق کننده خون هستند (مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، برخی داروهای گیاهی) مصرف می کنند، باید دو هفته قبل از تزریق با تأیید پزشک متخصص خود، مصرف را متوقف کنند.

www.asds.net/skin-experts/skin-treatments/injectables/injectable-hyaluronic-acid

دکتر لیلا ملکی

فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی (بیمارستان طالقانی) .دکتر ملکی دوره عمومی در شهر رشت گذرانده اند .جراحی پلاستیک بینی و صورت .جراحی عملکردی اندوسکوپی سینوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 8 =