تزریق چربی

تزریق چربی

اگر شما علاقه مند به بهبود خطوط بدن خود با تزریق چربی هستید، بهتر است تا با پزشکی مشورت نمایید که در این خصوص مهارت و تخصص کافی داشته باشد تا به نتیجه دلخواه خود برسد. در ابتدا ، اهداف خود را برای جراح در خصوص تزریق چربی  مطرح خواهید کرد و تعیین می کنید که آیا این اهداف با تزریق چربی یا یک روش دیگر قابل دستیابی هستند.

دکتر لیلا ملکی در این به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید که آیا تزریق چربی یا روش دیگری نتایج مورد نظر را به شما ارائه می دهد ، و همچنین اطمینان حاصل می کند که شما کاندیدای خوبی هستید. شما می توانید هر گونه سؤالی را که ممکن است در مورد این روش داشته باشید بپرسید و درباره تزریق جربی ، ریکاوری ، خطرات و نتایج بیشتر کسب کنید. مشاوره تزریق چربی شما فرصتی ارزشمند برای آشنایی با ما و آماده شدن برای تزریق است.

تزریق چربی

کاندید تزریق چربی چه افرادی هستند؟

اگرچه تزریق چربی روشی سریع در حال رشد است که نتایج زیبایی را به وجود می آورد و برای بسیاری از افراد  نتیجه ی خوبی دارد و خوب کار می کند ، اما گزینه مناسبی برای همه نیست. کاندیداهای تزریق چربی افرادی هستند که دوست دارند حجم لطیف و طبیعی را به یک یا چند ناحیه از بدن را که به دلیل افزایش سن، کاهش وزن و سایر موارد از میزان حجم چربی کاسته شده است،  جوان کنند. کاندیداهای تزریق چربی به دلایل ایمنی باید به طور کلی از سلامت کامل برخوردار باشند. برای تزریق چربی به صورت، بیماران باید چربی کافی داشته باشند.

روش تزریق چربی

بسته به تعداد مناطقی که باید تحت درمان قرار بگیرند و میزان چربی قابل تزریق ، روش تزریق چربی ممکن است تحت تعدادی از انواع مختلف بی حسی انجام شود. تزریق چربی یک روش سرپایی است که با خارج کردن چربی از یک منطقه به منطقه ی دیگر نیز انجام می شود. در اولین قسمت از درمان ، چربی به آرامی از طریق برش های کوچک از قسمت های مورد نظر برداشت می شود و مناطقی که نیاز به تزریق چربی است، چربی منتقل می شود. اصولا این تزریق ها در پیشانی، خط خنده و سایر بخش های صورت انجام می شود.

بیشتر بخوانید
تزریق ژل

سپس چربی برداشت شده به آرامی آغشته و آماده تزریق می شود ، با حداقل دستکاری برای اطمینان از بقای بافت چربی این چربی تمیز شده سپس به هر یک از مناطق صورت که مورد نیاز باشد تزریق می شود.

برطرف کردن جای زخم های قبلی

در بعضی موارد ، جراح ممکن است در طی مراحل تزریق مناطق معالجه شده و زخم های قبلی را پر کند. این امر به این دلیل است که برخی از چربی ها در تأمین خون و گردش خون تاثیر و سرانجام از بین بروند ، در بدن دفع یا جذب شوند و حجم کلی حاصل از این روش را کاهش دهند. با پر کردن ناحیه ، حجم دائمی مطابق انتظارات بیمار خواهد بود.

بازیابی تزریق چربی

تنها برش هایی که در تزریق چربی وجود دارد ، ناشی از جراحی لیپوساکشن است که برای برداشت چربی استفاده می شود. فرآیند تزریق چربی که برداشت چربی انجام می شود، تا حدود زیادی دارای کمترین تهاجم و برش است . بنابراین ، مردم اغلب فقط یک دوره ریکاوری مختصر را تجربه می کنند و به سرعت به فعالیت های عادی برمی گردند. انتظار می رود که بیماران بعد از ساکشن چربی ها حدود یک هفته مرخصی داشته باشند. کبودی ، تورم و ناراحتی عوارض جانبی طبیعی دارند اما هر درد با مصرف دارو قابل کنترل است و باید طی چند روز کاهش پیدا کند.

با کاهش تورم ، نتایج به تدریج در طی یک ماه بعد از تزریق چربی ظاهر می شود و چربی پیوند شده در مناطق تحت درمان قرار می گیرد. بیماران انتظار دارند بعد از گذشت حدود 6 ماه نتایج نهایی این روش را مشاهده کنند.

سوالات متداول در مورد تزریق چربی

آیا چربی منتقل شده واقعا دائمی است؟

چربی قادر است خود را در مناطق تحت درمان قرار دهد و پس از انجام تزریق چربی دائمی بماند. این به طور معمول برای اکثریت قریب به اتفاق سلولهای منتقل شده در طول درمان صادق است. با این حال ، از آنجا که تمام چربی های تزریق شده زنده نمی مانند ، نتایج تنها پس از گذشت حدود 6 ماه یا بیشتر ثابت می ماند ، وقتی تمام چربی هایی که ساخته نشده اند توسط بدن دفع شده اند. بنابراین ، بیماران باید منتظر بمانند تا حجم نهایی مورد نظر خود را بعد از این روند ببینند.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به صورت به روش نانوفت

تزریق چربی

بعد از تزریق چربی چه مقدار حجم می توانم دریافت کنم؟

مقدار تقویتی که در هنگام انتقال چربی حاصل می شود بستگی به میزان حجم مورد نظر ، محلی که تحت درمان قرار می گیرد و میزان چربی موجود برای تزریق آن است. شما و جراح خود در مورد میزان حجمی که از چربی موجود قابل انتظار است و یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما و بدن خود صحبت خواهید کرد.

خانم دکتر ملکی به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت به افرادی که خواهان جوانسازی صورت هستند و می خواهند زیبایی را به صورت خود برگردانند و تزریق چربی را تجربه نمایند، نیز می توانند با ایشان در ارتباط بوده و مشاوره دریافت نمایند. برای درافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره تلفن های 22092813-021 در تماس بوده و یا از اینستاگرام دیدن فرمایید.

آیا در صورت افزایش یا کاهش وزن نتایج من تغییر خواهد کرد؟

سلولهای چربی در طی نوسانات وزن افزایش یا کاهش می یابند و سلولهای باقی مانده منتقل شده به مناطق تحت درمان همانند سایر سلولهای چربی بدن رفتار می کنند. این بدان معنی است که در صورت افزایش وزن سلولهای پیوندی می توانند گسترش یابند و باعث گسترش در مناطق تحت درمان می شوند. مناطق برداشت نیز می توانند چربی به دست آورند ، اما این امر به طور کلی با کندی انجام می شود ، زیرا سلول های چربی کمتری در این منطقه باقی می مانند. برای حفظ نتایج ، بیماران باید در حفظ وزن پایدار قبل و بعد ازتزریق چربی کوشا باشند

زخم های تزریق چربی چقدر بزرگ هستند؟

در حالی که تمام روشهای جراحی شامل برخی از زخم ها هستند ، انتقال چربی نتایج بسیار خوبی با حداقل زخم ارائه می دهد. زخم های لیپوساکشن نسبتاً کوچک و با احتیاط هستند و کانول های ریز برای تزریق چربی تقریباً هیچ زخمی ندارند.

https://www.emoryhealthcare.org/centers-programs/aesthetic-center/body-surgery/fat-transfer.html

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن فارغ التحصیل گوش و حلق و بینی از دانشگاه شهید بهشتی

پاسخ

چهار + 11 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک