بهترین سن جراحی بینی

تا حالا به این مسئله فکر کرده‌اید که بهترین سن جراحی بینی چیست‌؟ اصلا سن می‌تواند در روند انجام پروسه و نتیجه‌ای که از جراحی بینی به‌دست می‌آید تاثیر گذار باشد؟ اگر متقاضی عمل بینی هستید و می‌خواهید در این مورد بیشتر بدانید، گفته‌های دکتر لیلا ملکی، بهترین جراح بینی تهران را به دقت بخونید.

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از جراحی بینی که توسط جراح باید به انجام برسد، تعیین سن مناسب برای رینوپلاستی است. خیلی افراد به این خاطر که در رده سنی نامناسب بینی‌شان را عمل می‌کنند ، به نتیجه دل‌خواه نمی‌رسند. همان‌طور که می‌دانید دماغ عضوی از صورت است که بعد از تولد تا حداکثر سن 18 سالگی به رشد خود ادامه می‌دهد. پس با توجه به این موضوع شما نمی‌توانید در هر سنی خواستید عمل را انجام دهید. دقت کنید فرقی ندارد که شما می‌خواهید جراحی بینی استخوانی انجام دهید یا جراحی بینی گوشتی، در هر صورت باید در سن مناسب به انجام برسند.

بینی تا چه سنی رشد می‌کند؟

پیش از این‌که راجع به بهترین سن جراحی بینی توضیحاتی ارائه دهیم خوب است در مورد سن رشد بینی اطلاعاتی داشته باشید. این سوال یکی از متداول‌ترین سوالات بیماران در هنگام مراجعه به جراح بینی می‌باشند . دکتر لیلا ملکی در این زمینه بیان نمود‌؛ رشد بینی در بین خانم‌ها تقریبا می‌توان گفت تا سن 16 سالگی ادامه دارد . این سن برای مردان به 18 سالگی می‌رسد. بعد از این سن می‌توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند و هیچ‌گونه مانعی برای عمل بینی وجود نخواهد داشت.

بسیاری از بیماران قبل از رشد کامل بینی به بهترین جراح بینی تهران مراجعه می‌نمایند و خواستار انجام عمل کوچک کردن بینی می‌باشند . اما بیماران باید توجه داشته باشند که اگر قبل از بلوغ جسمی اقدام به جراحی نمایند ممکن است به دلیل این‌که در مرحله رشد قرار دارد، فرم بینی تغییر کند بنابراین امکان انجام جراحی بینی قبل از این سن وجود ندارد. هم‌چنین باید توجه داشت که به علت عدم رشد کامل ممکن است به مرور زمان فرد دچار اختلال در رشد سایر اجزای صورت شود.


سن مناسب برای انواع عمل بینی

بهترین سن جراحی بینی می‌تواند با توجه به نوع عمل، یعنی درمانی یا زیبایی بودن ان کمی متفاوت باشد که در ادامه به تفکیک نوشته شده‌اند:

  1. جراحی زیبایی بینی: بهتر است تا رشد کامل بینی اقدام به جراحی نکنید. زیرا عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت. بهتر است دختران بعد از 16 سالگی و پسرها بعد از 18 سالگی اقدام به جراحی نمایند.
  1. عمل بینی ترمیمی: برای انجام جراحی ترمیم بینی بهتر است حداقل یک سال از رینوپلاستی اولیه گذشته باشد تا نتیجه به طور کامل نمایل شده باشد.

بهترین سن جراحی بینی بعد از بلوغ احساسی

فرد در هنگام عمل کردن بینی باید به بلوغ احساسی رسیده باشد . هم‌چنین مراجعه کنندگان باید آگاه باشند که در کمال دقت این جراحی انتخاب کرده زیرا امکان با گذشت ندارد. با توجه به این‌که مراقبت‌های بعد از جراحی بینی یکی از اصول مهم در کسب نتیجه مطلوب از عمل است، لازم است فرد به لحاظ سنی در دوره‌ای باشد که بتواند به درستی این موارد را رعایت نماید و در این امر سهل انگاری نکند. هم‌چنین این دوره ممکن است برای افراد کم سن خسته و به لحاظ روانی اذیت شوند.کننده باشد

حداقل سن برای عمل بینی

در خصوص بهترین سن راحتی بینی یک حداقلی مشخص شده که در ادامه کاملا توضیح داده شده است. جراحی زیبایی بینی فقط برای بیمارانی که به بلوغ کامل صورت رسیده‌اند، یعنی بیمارانی که بینی آن‌ها دیگر رشد نخواهد کرد، گزینه خوبی محسوب می‌شود. افراد در سنین مختلف به بلوغ کامل بینی می‌رسند ، اما به طور کلی، دختران حداقل در سن 15 یا 16 سالگی و پسران حداقل در سن 17 یا 18 سالگی به رشد کامل بینی خود دست پیدا می‌کنند. بیماران نباید تا زمان رسیدن به رشد کامل بینی عمل جراحی بینی را انجام دهند. اقدام به انجام جراحی قبل از رسیدن به بلوغ رشد بینی می‌تواند نتایج عمل بینی متناسب با آناتومی صورت را تحت تاثیر قرار دهد.

داشتن انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی در سن مناسب

برخی از بیماران که به دنبال انجام عمل بینی هستند انتظار دارند بینی آن‌ها شبیه به بینی یک بازیگر شود. البته، بهترین جراح بینی تهران، طرح درمانی را برای بینی شما ترسیم می‌کند که دغدغه های زیبایی یا تنفسی شما را برطرف نماید، اما این طراحی نیز متناسب با ویژگی‌های صورت شما انجام می‌گیرد. برای به دست آوردن بهترین ایده در مورد آن‌چه انتظار آن را دارید، می‌توانید از عکس‌های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست پزشک مورد نظرتان استفاده کنید. زمانی که فرد به یک سنی برسد، درک و بینش نسبت به مسائل مختلف بهتر و واقع بینانه‌تر نیز می‌شود. بنابراین برای آن‌که شخص انتظار معقولی از عمل بینی داشته باشد باید حداقل به سن بلوغ فکری یا همان بهترین سن جراحی بینی رسیده باشد.

بیشتر بخوانید  بهترین جراح بینی تهران ✔️【 سال 1403】دکتر لیلا ملکی

آیا انگیزه مثبت از عمل کردن بینی دارید؟

  • جراحی زیبایی بینی می‌تواند به شما کمک کند تا در محیط های عمومی، اجتماعی و محل کار خود اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کنید. علاوه بر این‌، بهبود تنفس می‌تواند عملکرد روزانه شما را نیز تحت تاثیر مثبت قرار دهد.
  • آمادگی داشتن برای طی روند بهبودی بعد از جراحی و عوارض احتمالی
  • سرعت بهبودی بعد از جراحی در بیماران مختلف، متفاوت است. بیماران باید سطح فعالیت خود را تعدیل کرده و به طور معمول از ورزش شدید در دوران بهبود خودداری کنند. بیماران باید با دنبال کردن دستورالعمل‌های پزشک، نقش خود را در بهبودی به خوبی ایفا کنند.

جراحی بینی در سنین نوجوانی

شمار زیادی از نوجوانان، تمایل زیادی به انجام عمل بینی نشان می‌دهند. در این راستا بهترین جراح بینی تهران مهمترین فاکتوری که باید مورد برسی قرار دهد، تا مطمئن شود نوجوان مراجعه کننده برای عمل مناسب است یا خیر، میزان رشد بینی اوست. این مسئله در همان جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می‌گیرد. هر چند که به طور کلی 18 سال حداقل سن جراحی بینی برای افراد معرفی شده اما بعضی از نوجوانان در سنین 15 تا 16 سالگی شاهد رشد کامل بینی خود هستند. در این شرایط اگر پزشک تشخیص دهد که بینی رشد کاملی پیدا کرده به او اجازه می‌دهد تحت جراحی قرار بگیرد. با توجه به این مورد باز هم این را متذکر می‌شویم که لزوما بهترین سن جراحی بینی برای همه افراد یکسان نبوده و جراح می‌تواند با در نظر گرفتن وضعیت هر فرد و سنجیدن شرایط او، زمان و سن مناسب برای عمل بینی را معین نماید.


سوالات متداول

محدودیت سنی جراحی بینی چقدر است؟

هیچ‌گونه محدودیت سنی برای جراحی کردن بینی به خودی خود وجود ندارد. برخی از بیماران هستند که در 40 سالگی یا حتی سنین بالاتر تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند و هم‌چنان نتایج بسیار خوبی به دست می‌آورند. دلایلی که برخی بیماران تا سن مشخصی برای انجام جراحی زیبایی بینی خود منتظر می مانند عبارت‌اند از:
منتظر می‌مانند تا فرزندان‌شان بزرگ شوند.
برخی دوست ندارند چیزی را در صورت خود تغییر دهند و بعد از رسیدن به سنی، تصمیم آن‌ها عوض می‌شود.
توان مالی پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی خود را ندارند.
صرف نظر از این‌که هدف از انجام جراحی کوچک کردن بینی، تغییر شکل بینی، برداشتن قوز، صاف کردن بینی کج یا بالا بردن نوک بینی یا کوچک کردن آن باشد، معمولاً نتایج حاصل از آن در هر سنی برای بیمار بسیار سودمند بوده و زندگی او را تغییر می‌دهد. بنابراین می‌توانیم بگوییم تا حدودی بهترین سن جراحی بینی برای هر فرد با توجه وضعیت او مشخص می‌گردد.

بیشتر بخوانید  دکتر لیلا ملکی جراح ماهر و هنرمند بینی‌های فانتزی بانوان
علاوه بر سن، یک کاندیدای مناسسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بیمارانی که از سلامت کامل برخوردار هستند، می‌توانند کاندید خوبی برای جراحی بینی محسوب شوند. اکثر بیماران، نوجوان یا جوان هستند. نکته جالب در مورد جراحی زیبایی بینی این است که با یک سرمایه گذاری کوچک زمانی و مالی، می‌توانید برای همیشه صاحب یک بینی زیبا شده و بازگشت سرمایه فوق العاده‌ای را برای یک عمر تجربه کنید.


نتیجه گیری

در نهایت با دریافت مشاوره رایگان از بهترین دکتر عمل بینی در تهران می‌توانید سن مناسب و نوع بینی خود را آگاه شوید و با انجام عمل بینی مناسبی به نتیجه مطلوبتان برسید.

نمونه جراحی های بینی ( قبل از این که سایت را ترک کنید حتماً پیشنهاد میشه نمونه جراحی های دکتر را مشاهده کنید)

دکتر لیلا ملکی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و سرو گردن